TBF maçları erteledi, yardım çağrısında bulundu

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), 10 ili ve Suriye'yi etkileyen depremden dolayı maçları erteledi ve 5 milyon liralık bağışta bulundu. Federasyon ayrıca kulüplere yardım çağrısında bulundu.

NTV Spor 07.02.2023 - 16:30
TBF maçları erteledi, yardım çağrısında bulundu

Türkiye Federasyonu (), 10 ili ve Suriye'yi etkileyen depremden dolayı maçları erteledi ve 1 milyon liralık bağışta bulundu. Federasyon ayrıca kulüplere yardım çağrısında bulundu.

Federasyondan yapılan açıklamada, "6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Kilis, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa ile birçok ilimizi etkileyen neticesinde Cumhurbaşkanlığı kararıyla yedi gün süreyle milli yas ilan edilmiştir. 

Ülkemizi derin bir üzüntüye boğan bu deprem felaketinin ardından liglerimizde bu hafta oynanacak tüm müsabakalar ileri bir tarihe ertelenmiştir.


Türkiye Basketbol Federasyonu, 2022-2023 sezonu lig takvimi ile ilgili yeni tarihleri ilerleyen günlerde açıklayacaktır.


Ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; vatandaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

TBF'den 5 milyon liralık bağış

"AFAD destek hesabına federasyonumuz bütçesinden 5 Milyon TL bağışta bulunduk.Tüm camiamızı da bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.Türkiye Basketbol Federasyonu olarak varoluş amacımız, gençliğimiz başta olmak üzere milletimize hizmet etmek, daha güzel yarınlar için temeller atmaktır. Bu süreçte maddi ve ayni katkılar sağlarken, yönetimimiz, çalışanlarımız, sporcularımız, sponsorlarımız,  kulüplerimiz ve medya kuruluşlarımızla bir bütün olarak güç birliği yapacak ve depremzede kardeşlerimizin yanında olacağız."

Sayfa Yükleniyor...