"TED Ankara Kolejliler maçında şanslar eşit''

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Homend Antakya Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, cumartesi günü karşılaşacakları Optimum TED Ankara Kolejliler maçında her iki takımın şansının eşit olduğunu belirtti.

NTV Spor 01.02.2012 - 16:18

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Homend Antakya Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, cumartesi günü karşılaşacakları Optimum TED Ankara Kolejliler maçında her iki takımın şansının eşit olduğunu belirtti.

Deringöl, Antakya Belediyesi salonunda düzenlediği basın toplantısında, hafta sonu kendileri açısından önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını vurgulayarak, tüm hazırlıklarını maçtan galip ayrılmak için yaptıklarını söyledi.

Ligin ilk yarısında rakiplerini kendi sahalarında yendiklerini anımsatan Deringöl, ''Cumartesi günü çok önemli bir maça çıkacağız. Optimum TED Ankara Kolejliler maçında şansların eşit olduğunu düşünüyorum. Maçı kazanmak için hazırlıklar yapıyoruz. Rakibimizi Ankara'da da yenmek istiyoruz. Bu noktadan sonra her maç bizim için çok önemli. Bir hafta içinde yapacağımız üç maçı da kazanabilecek güçteyiz'' dedi. 

Deringöl, takıma yeni katılan Jennifer Lacy'nin tam anlamıyla uyum sağlamadığını, fakat oyuncunun kaliteli olduğuna inandığını dile getirdi.

Hafta sonu karşılaştıkları Fenerbahçe maçına da değinen Deringöl, ''Fenerbahçe maçı çok ciddiye almıştı. Ligde ilk defa bir maçı bu kadar ciddiye aldılar ve çok iyi oynadılar. Rakibi burada yenmek istiyorduk fakat gücümüz yetmedi'' diye konuştu.

Takımın Genel Menajeri Mahmut Denk ise Fenerbahçe maçında salonda güzel görüntüler yaşandığını söyledi.

Fenerbahçe'nin güçlü bir ekip olduğunun farkında olduklarını anlatan Denk, Avrupa'nın en iyi takımına karşı bir sürpriz yapmak istediklerini, fakat rakibin kontrollü ve iyi oyunu karşısında sahadan mağlup ayrıldıklarını ifade etti.

Denk, sırasıyla Optimum TED Ankara Kolejliler, İstanbul Üniversitesi, BOTAŞ ve Mersin Büyükşehir maçlarına çıkacaklarını, karşılaşmalardan iyi sonuçlar almanın hesabını yaptıklarını belirtti.

Denk, bu maçların ligde kalma ve üst sıralara yükselme hedefine ulaşmak açısından büyük önem taşıdığına değindi.

Takıma ligin ikinci yarısında katılan Nazlı Güler de yapacakları maçların her birisinin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Maçlara çok iyi hazırlandıklarını anlatan Güler, bunun karşılığını alacaklarına inandığını ve taraftarlara güzel maçlar seyrettirmek için çaba göstereceklerini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...