Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli takımı İsrail'e gitti

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli takımı İsrail'de 6-18 Eylül arasında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için İsrail'e gitti.

NTV Spor 06.09.2011 - 16:11

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımının,
Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası için İsrail'e gittiğini bildirdi.
        
Karakaya, yazılı açıklamasında, 6-18 Eylül tarihleri arasında İsrail'in Nazareth kentinde yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılmak üzere erkek milli takımının İsrail'e gittiğini, kadın milli takımının ise 8 Eylül'de bu ülkeye gideceğini ifade etti.

Sporun engel tanımadığını ve İsrail'de yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten Karakaya,''Hedefimiz ilk 4'e girerek Londra Paralimpik Oyunları için vize almak. Ayrıca iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerde yaşanan gerginlik, şampiyonanın İsrail'de yapılıyor olması nedeniyle saha içinde ve dışında yaşanabilecek olumsuzluklar ve tahriklere karşı Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu'na (IWBF) yazılı olarak başvuru yaparak, gerekli tüm önlemlerin alınmasını istedik. IWBF'in İsrail Federasyonu ve yerel organizasyon komitesine ülkemizin ve milli takımımızın hassasiyetlerini ilettik.'' dedi.
 
Karakaya, Tekerlekli Sandalye Erkek Milli Basketbol Takımı'nın THY uçağı ile Saat 12:15'de İsrail'e hareket ettiğini hatırlatarak, başkanı olduğu kafilede, antrenör Mehmet Önüt, yardımcı antrenör Celal Demirbaş, basketbolcular, Aytaç Ercan, Özgür Gürbulak, Fikri Gündoğdu, Ali Asker Turan, İsmail Ar, Deniz Acar, Cem Gezinci, Kaan Dalay, Bülent Yılmaz, Ferit Gümüş, Murat Arslanoğlu, Bestami Boz'un yer aldığını bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...