"Tırmanacağımız çok yüksek bir dağ var"

Fenerbahçe Beko'nun Başantrenörü Dimitris Itoudis, ASVEL galibiyerini değerlendirdi.

NTV Spor 18.10.2022 - 23:31
Anadolu Ajansı

Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 3. haftasında sahasında Fransa'nın ASVEL takımını 84-63 yenen Fenerbahçe Beko'nun Başantrenörü Dimitris Itoudis, atletik bir takım olan ASVEL'i durdurarak 63 sayı üretmelerine izin verdiklerini söyledi.

Yunan çalıştırıcı maçtan sonra yaptığı açıklamada, Fransız ekibine karşı daha iyi oynadıklarını belirterek, "Takımımı kutluyorum. Çok kolaymış gibi gösterdiler ama öyle değildi. ASVEL atletik bir takım ama 63 sayı üretmelerine izin verdik. Nando de Colo'yu durdurduk. Hücumlarımızı düzelttik. Çift maç haftasında herkesten faydalanmış olduk." diye konuştu.

THY Avrupa Ligi'nde her maçın final gibi oynandığını kaydeden Itoudis, "Momentum ve atmosfer çok önemli. Fenerbahçe taraftarı her yerde. Tırmanacağımız çok yüksek bir dağ var. Yukarısı çok sisli. Neler olacağını bilmiyoruz, çalışmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

ASVEL Başantrenörü Terence Jonathan Parker ise "Beklediğimiz gibiydi. Hücum ve savunmada daha disiplinli olmamız gerekirdi. Daha iyi savunma ve hücumla oynamamız gerekiyordu." görüşünü paylaştı.

Sayfa Yükleniyor...