Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Bitci Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu.

NTV Spor 23.01.2023 - 13:44
Son Güncelleme: 23.01.2023 - 15:00
Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Türkiye Sigorta Süper Ligi'nde, 15’inci hafta müsabakalarıyla ilk devre tamamlanırken, ’nda yer alacak takımlar belirlendi.

Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar sonucunda, ilk 8 sırada yer alan; , Türk Telekom, Pınar Karşıyaka, , Frutti Extra Bursaspor, , ve Bitci Türkiye Kupası’nda mücadele etme hakkını elde etti.

Formata göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler (Fenerbahçe Beko, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka ve Anadolu Efes) ile ikinci 4’te bulunan takımlar (Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka ve Galatasaray Nef) 2 torbaya ayrıldı ve eşleşmeler kura çekimi ile belirlendi.

- Çeyrek final eşleşmeleri

Frutti Extra Bursaspor - Fenerbahçe Beko
Galatasaray Nef - Türk Telekom
Pınar Karşıyaka - Darüşşafaka
Bahçeşehir Koleji - Anadolu Efes

14-15 Şubat 2023 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için Konya’da bir araya gelecek.

Çeyrek finalde Frutti Extra Bursaspor-Fenerbahçe Beko eşleşmesinin kazananı, Dörtlü Final'de Bahçeşehir Koleji-Anadolu Efes eşleşmesinin galibiyle final mücadelesi verecek. Galatasaray Nef-Türk Telekom eşleşmesinin kazananı da Dörtlü Final'de Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka mücadelesini kazanan ekiple karşılaşacak..

- Ömer Onan: "Ligdeki çekişmenin Türkiye Kupası'nda da devam edeceğini düşünüyorum"

Kura çekimi öncesinde açıklamalarda bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin geçtiğimiz sezonlara göre çok çekişmeli geçtiğini ifade etti.

Görevde oldukları sürede ilk kez böyle bir sezon yaşadıklarını belirten Ömer Onan, "Bu sezon 68 karşılaşma 8 ya da daha az farkla tamamlandı, 6 mücadele de uzatmaya gitti. Bu durum da ligin ne kadar çekişmeli olduğunu gösteriyor." diye konuştu.

Sonuncu takım ile ligde 6. sırada bulunan ekip arasında yalnızca 4 galibiyet bulunduğunu söyleyen Ömer Onan, ligin çok çekişmeli olduğunu ve bu durumun da kendilerini sevindirdiğini ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:

"Özellikle kulüplerimizle birlikte mali kritere başladığımızda zorluklar çektik ama kulüplerimiz de biz de bu kararın arkasında durduk. Artık herkes bütçe yaparken ince eleyip sık dokuyor ve doğru kararlar alıyor. Benim de oynadığımız zamanlarda takımlarımız oyuncuları alıyordu ve 2 ay sonra ödeme güçlükleri başlıyordu. Oyuncular gidiyordu ve takımların gücü eksiliyordu. Artık her takımın genel menajeri, gelecek sene takımına katacağı oyuncuları takip ediyor ve doğru parçaları takıma yerleştiriyorlar. Bu da sevindirici bir durum. Bu sene yaşanan bu çekişmeli sürecin, Türkiye Kupası'nda da devam edeceğini düşünüyorum ve tüm takımlara başarılar diliyorum"

- Özgün Önver: "Konya'nın bu organizasyona renk katacağını düşünüyorum"

Bitci Türkiye Kupası'nın formatı hakkında bilgi veren TBF Erkek Ligleri Direktörü Özgün Önver de, sezonu ilk 8 sırada tamamlayan takımların 14-15 Şubat tarihlerinde tek maç üzerinden karşılaşacaklarını söyledi.

Önver, 17-19 Şubat'ta Konya'nın ev sahipliğinde Dörtlü Final oynanacağını belirterek şöyle konuştu:

"Sporun başkenti seçilen Konya'ya bu organizasyonun renk katacağını düşünüyorum. Tek maç üzerinden oynanacak Dörtlü Final'in çok çekişmeli geçeceğini düşünüyorum. Ligi ilk 8 sırada bitirerek Bitci Türkiye Kupası'nda mücadele etmeye hak kazanan takımlarımıza başarılar diliyorum."

Sayfa Yükleniyor...