Türkiye şampiyonluk istiyor!

FIBA Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda finale yükselen Türkiye'nin başantrenörü Ömer Uğurata, Sırbistan'ı çok iyi tanıdıklarını belirterek, "Nasıl oynanmamız gerektiğini biliyoruz. Sırbistan karşısında kazanıp, ulusal marşımızı hep beraber söylemek istiyoruz" dedi.

NTV Spor 03.08.2014 - 00:28

Uğurata, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Hırvatistan karşısında güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Oyuncularını ve teknik ekibini tebrik eden Uğurata, "Seyircilerimize güzel basketbol izlettirdiğimizi düşünüyorum. Çok iyi tanıdığımız rakibe karşı oynayacağız. Şampiyonada Sırbistan karşısında bir kez kaybettik. O maçın telafisini yapacağız" diye konuştu.

"TARİHE GEÇME FIRSATIMIZ VAR"
Uğurata, kupayı kazanmaları için son 40 dakikanın kaldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sırbistan maçı tarihe geçme anlamında çok önemli. Eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği hariç kendi evinde şampiyon olan bir ülke yok. Ayrıca iki sene Gençler Avrupa Şampiyonası'nda üst üste kazanan bir ülke yok. Sırbistan maçını kazanarak tarihe geçme fırsatımız var. Oyuncularımız bunun bilincinde. Kupanın bir kulbundan biz, bir kulbundan Sırbistan tuttu. Kupayı almak için var gücümüzle asılacağız. Sırbistan karşısında kazanıp, ulusal marşımızı hep beraber söylemek istiyoruz."

 

Sayfa Yükleniyor...