Türkoğlu açıkladı: Basketbolda şampiyon yok

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm liglerin şampiyon ilan edilmeden ve küme düşme olmadan sonlandırıldığını duyurdu.

NTV Spor 11.05.2020 - 15:58 | Son Güncelleme: 11.05.2020 - 17:43

TBF başkanı Jidayet Türkoğlu, basketbolda liglerin kaderinin belli olduğu toplantının ardından sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu ve kararı açıkladı. 

Hidayet Türkoğlu, liglerin bu haliyle sonlandırıldığını söyledi.

"TBF olarak bugün tüm liglerimizi sonlandırmış bulunuyoruz. Hiçbir ligimizde şampiyon belirlenmemiştir. Erkek ve kadınlar liglerinde kalan maçlar oynanmayacaktır" diyen Türkoğlu, düşme ve çıkmanın da olmayacağını sözlerine ekledi. 

>>> BASKETBOL LİGİ'NDE PUAN DURUMU

TBF'den resmi olarak verilen açıklama ise şöyle:

Türk basketbolunun geleceğini gözeterek, sporcu, idareci ve basketbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla alınan ve lig organizasyonlarının sorunsuz başlaması adına önem arz eden kararlar şu şekildedir;  

1. Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır.
2. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir.
3. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme/çıkma işlemleri uygulanmayacaktır.
4. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.
5. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır.

Sayfa Yükleniyor...