"Üç önemli eksiğimize rağmen..."

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, ULEB Avrupa Kupası son 32 turu N Grubu 3. haftasında Macaristan'ın Szolnoki Olaj takımını 87-59 yendikleri maçta, eksiklerine rağmen çok iyi oynadıklarını söyledi.

NTV Spor 21.01.2016 - 00:51

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ataman, "Üç önemli eksiğimize rağmen çok iyi basketbol oynadık. İlk periyotta 34 sayı atıp maçın temposunu lehimize çevirdik. Daha sonra kısa aralıklarla genç oyuncularımızı sahaya sürdük. İlk yarıda gençlerden istediğimizi alamadık ve fark 14 sayıya kadar eridi. İkinci devre as takımla başlayınca farkı artırdık. Daha sonra gençler de rahatlayıp, katkı vermeye başlayınca farklı bir skor ortaya çıktı" diye konuştu.

Ergin Ataman, Banvit'ten transfer ettikleri Chuck Davis'in lisansının pazartesi günü çıkacağını anlatarak, "Chuck Davis, önümüzdeki haftadan itibaren oynamaya başlayacak. Pazartesi günü lisansı çıkacak. Kulüp, transfer yasağıyla ilgili gerekli borçları ödedi. Bu arada da bir oyun kurucu arayışımız da devam ediyor. McCollum'un yaklaşık 1 ay oynayamayacak olması nedeniyle yetiştirebilirsek bir de oyun kurucu transferi yapacağız. Şu anda bazı oyuncularla görüşmeler devam ediyor" dedi.

Macar ekibi karşısında genç oyuncuların performansından memnun olmadığını vurgulayan deneyimli başantrenör, "Gençlerin formayı hak etmesi gerekiyor. Bugün ikinci periyoda 4 gençle başladım ama fark 20 sayıydı. Onun verdiği bir rahatlık vardı. Önemli olan gençlerin maçların kritik dakikalarında girip, katkı vermeleri. Fark açıldıktan sonra girmelerinin bir anlamı yok. Açıkçası bugün gençlerin performansından memnun değilim" şeklinde görüş belirtti.

Szolnoki Olaj Başantrenörü Peter Por ise Galatasaray Odeabank'ın agresif savunma yaparak farkı açtığını, ondan sonra da geri dönmenin mümkün olmadığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...