"Ucuz sayılara izin verdik"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Başantrenörü Zeljko Obradovic, hücumda çok basit hatalar yaptıklarını ve savunmada da çok ucuz sayılara izin verdiklerini söyledi.

NTV Spor

24.10.2015 - 00:46
Fenerbahçe Erkek Basketbol Başantrenörü Zeljko Obradovic, 91-70 mağlup oldukları Strasbourg maçı sonrası basın toplantısında konuştu.


Obradovic, "İlk olarak Strasbourg'u tebrik ederim çünkü harika bir maç oynadılar. Savunma açısından çok agresif oynadılar, topu yönlendirme konusunda işimizi çok zorlaştırdılar ve sahayı çok iyi koşarak birçok kolay sayı buldular. İlk yarıda 49 sayı ürettiler. Rakibimiz 49 sayı bulurken ilk yarıda neden faul yapmadığımızı anlamak çok güç. İlk yarıda sadece bir pozisyonda faul yaptık, maçta ise rakibimiz toplamda 6 kez faul kullandı. Bu, savunmamızın ne kadar kötü olduğunu ve savunma yapmaya çalışmadığımızı gösteriyor" dedi.

"STRASBOURG ÇOK İYİ OYNADI"
"Oyuncularıma rakibimizin Belgrad'daki gibi olmayacağını, kaliteli oyuncuları olduğunu anlatmaya çalıştım" diyen tecrübeli çalıştırıcı, "Strasbourg çok iyi oynadı ve kazanmayı hak etti. Şimdi bizim için bu maçta, bu gece neler olduğunu anlama zamanı. Çünkü hücumda çok basit hatalar yaptık ve savunmada da çok ucuz sayılara izin verdik. Salonda çok iyi bir atmosfer vardı. Bunun için Fenerbahçe taraftarlarına ve Strasbourg taraftarlarına teşekkür ediyorum. Bence basketbol için güzel bir atmosfer vardı" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...