Ve Jackson kararını verdi

Phil Jackson, geleceği hakkındaki belirsizliğe son noktayı koydu.

NTV Spor

02.07.2010 - 14:46

NBA tarihinin en çok şampiyonluk yüzüğü kazanan antrenörü Phil Jackson, emekliye ayrılıp ayrılmayacağı konusunda tartışmalara son noktayı koydu. Bir dizi sağlık testinden geçen Jackson, 2010-2011 sezonunda da Los Angeles Lakers'ın başında olacağını açıkladı.

Jackson, takımın resmi web sitesinde yaptığı açıklamada, “Bana güvenebilirsiniz. Birkaç hafta süren değerlendirmelerin ardından 2010-2011 sezonunda şampiyonluk unvanını koruyabilecek bir takımı biraraya getirmeye karar verdim. Bu benim son sezonum olacak ve umarım harika bir yıl geçiririz” ifadelerini kullandı.

Lakers'ı, 2000'li yılların başında 3 kez üst üste şampiyonluğa taşıyan 64 yaşındaki deneyimli antrenör, son 2 sezon da şampiyonluk mutluluğu yaşamıştı. Jackson'ın, Michael Jordan önderliğindeki efsanevi Chicago takımında da 6 NBA şampiyonluğu bulunuyor.

Geçen sezon şampiyonluğun en güçlü adayı gösterilmesine karşın Doğu Konferansı yarı finalinde Boston'a boyun eğen Cleveland Cavaliers'ta ise Mike Brown'dan boşalan antrenörlük koltuğuna Byron Scott getirildi. New Jersey Nets'i 2002 ve 2003 yıllarında NBA finaline taşıyan Scott, New Orleans Hornets'i çalıştırırken, 2008'de ‘yılın koçu' ödülüne layık görülmüştü. Cleveland Yönetimi, antrenörlük koltuğunu Scott gibi deneyimli bir isme bırakılmasının, Lebron James'in de takımda kalmasının yolunu açmasını umuyor.

Sayfa Yükleniyor...