Westbrook'a taraftara küfürden soruşturma

NBA yönetimi, taraftarla küfürlü diyaloğa girdiği ortaya çıkan Oklahoma City Thunder'ın yıldızı Russell Westbrook için soruşturma başlattı.

NTV Spor 12.03.2019 - 16:07

Salt Lake City'de oynanan ve Oklahoma City Thunder'in, Utah Jazz'ı 98-89 yendiği maçta konuk ekipten Russell Westbrook, bir taraftarla küfürlü diyaloğa girdi. Deseret News'in bir muhabiri olay anının görüntülerini sosyal medyadan paylaşırken; Westbrook'un taraftara, "Sana yemin ediyorum. Seni ve eşini.... " şeklinde küfür ettiği görülüyor.

Araya başka bir taraftar girmeye çalışırken küfürlerine devam eden Westbrook, "Tanrı'ya ve sevdiğim her şey üzerine yemin ederim ki yapacağım. Sana söz veriyorum" ifadelerini kullanıyor.

Maç sonrası taraftarla girdiği diyalog sorulan Westbrook, "Tribünlerde eşiyle oturan birisi bana 'Alışkın olduğun gibi dizlerinin üzerine eğil' dedi. Bu tamamen saygısızcaydı. Bana göre bu ırkçı, uygunsuz ve kaba bir ifadeydi. Eğer tekrar aynı şey olursa yine aynı şeyleri söylerdim. Gerçekten beni ve ailemi suvanurdum" diye konuştu.

Salt Lake City NBC 5 kanalı ise ismi Shane Keisel olan taraftarı buldu. Russell Westbrook'a tek bir küfür etmediğini söylen Keisel, "İlk başta Westbrook'la konuştuğum için sevindim. O en büyük isimlerden ve topluma mal olmuş birisi. Beni istediği gibi tehdit edebilir. Ancak bir kadını tehdit edemez. O, 1.50 metre boyunda ve 50 kilo ağırlığında. Eşim, ona herhangi bir şey de söylemedi." ifadelerini kullandı.

NBA yönetimi ise konuyla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğünü açıkladı. NBA açıklamasında, "Salon güvenliği tarafından çok sayıda uyarı kartı dağıtıldı. Oyuncular ve taraftarlar güvenli ve saygılı ortamın oluşması için sorumludurlar. Bir taraftara NBA Davranış Kuralları'na aykırı bir davranışta bulunulduğu tespit edilirce gerekli ceza verilir" denildi.

Sayfa Yükleniyor...