Wilbekin o anı anlattı!

Pınar Karşıyaka deplasmanında Darüşşafaka Doğuş'u galibiyeti getiren üçlüğü kaydeden Scottie Wilbekin o kritik son saniyeleri anlattı.

NTV Spor

15.12.2015 - 17:32

Darüşşafaka Doğuş, Spor Toto Basketbol Ligi'nin 10. haftasının kapanış maçında İzmir'de Pınar Karşıyaka'yı Amerikalı oyun kurucusu Scottie Wilbekin'in bitime 1.8 saniye kala attığı mucize üçlük atışla mağlup etti.

Maç sonrası takım arkadaşlarıyla beraber büyük sevinç yaşayan genç oyuncu maç kazandıran 3'lükle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Maçın sonunda farkı kapatıp rakibimizi skorda yakalamak için büyük bir uğraş verdik. Bitime 18 saniye kala bir 3'lük atmıştım. Son hücum öncesinde mola hakkımız kalmamıştı. Ama koçumuz Oktay Mahmuti daha önce aldığımız son molada sahaya iyi yayılıp boş adamı topla buluşturmamızı istedi. Son hücumda birkaç paslaşmadan sonra top bana geldi. 2 sayılık için penetre etmeyi hiç düşünmedim. Çünkü 3'lüğü atıp maçı kazandırmak istiyordum. Top havadayken çemberden geçeceğinden emindim. Basket olduğunu görünce gerçekten çok sevindim. Benzer basketleri daha önce de attım. Örneğin geçen ekim ayı başında Philadelphia 76'ers formasıyla Cleveland Cavaliers'a karşı attım. Bu sayede maçı kazandık. Bir de NCAA'deki son yılımda Florida Gators'ın maçında son saniye 3'lüğüyle maçı uzatmaya taşımıştım. Son toplarda sorumluluk almaktan çekinmem. İş bana düşerse o atışı yaparım.”

Sayfa Yükleniyor...