Wood takaslandı, Alperen'in önü açıldı

NBA'de gerçekleşen takasa göre Alperen Şengün'ün önümüzdeki sezon oynama süresinin artması bekleniyor.

NTV Spor 16.06.2022 - 11:31

NBA'de iki Teksas ekibinin arasında gerçekleşen takasa göre Houston Rockets pivotu Christian Wood, Luka Doncic'in de yer aldığı Dallas Mavericks'e takaslanırken, Boban Marjanovic, Marquese Chriss, Trey Burke ve Sterling Brown'ın yanı sıra 2022 draftlarında 26. sıra seçim hakkı da Houston Rockets'a geçti.

Bu takasla beraber Dallas Kristaps Porzingis'in takımdan gönderilişinin ardından uzun bir süredir beklenen eksik pota altını tecrübeli bir pivotla doldururken, Houston ise gençlere daha fazla süre bulabileceği bir takas yapmış oldu.

Öyle ki, ESPN'de yer alan habere göre Houston'ın bu takası yapmasındaki en büyük motivasyon takımın yedek uzunu Alperen Şengün'e güvenmeleri ve ona daha fazla yer açmak. Ayrıca, bu sezonki draftta 3. sıradan seçecek olan Houston'ın bir uzun forvet seçmesine kesin gözü ile bakılıyor. Böylelikle Houston, Alperen ve drafttan gelecek uzun forvet ile uzun rotasyonunu tamamen gençlere teslim edecek.

Houston'ın önümüzdeki sezon başka bir uzun takviyesi yapmaması halinde Alperen'in 30+ dakika ortalama ile süre bulacağı tahmin ediliyor.

Dallas'a takaslanan Wood, iki sezondur yer aldığı Houston'da 19.1 sayı ve 9.9 ribaund ortalamaları tutturmuştu. Takasla Houston'ın yolunu tutan diğer oyuncuların rotasyonda fazla süre alması beklenmiyor.

Sayfa Yükleniyor...