Yorgun Kobe

Lakers Antrenörü Jackson, Kobe'nin top kayıplarını yorgunluğa bağladı.

NTV Spor 11.06.2010 - 15:12

NBA final serisine, Boston'da oynanan son maçın ardından 2-2 eşitlik geldi. Gecede gözler bir kez daha Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant'ın üzerindeydi. 22'de 10 şut isabetiyle 33 sayı üreten Kobe, buna karşın maçı 7 top kaybı ile tamamladı. Yıldız oyuncu, takımının yenilgisiyle sonuçlanan maçtaki top kayıplarını tek bir cümleyle özetledi; “Korkunçtum”.

Özellikle son çeyrekte Boston savunmasının büyük baskısıyla karşılaşan Bryant, “Top kayıpları konusunda korkunç bir gece geçirdim. Ancak Boston savunmasının da inanılmaz olduğunu söylemem gerekiyor. Her maçta bir stratejileri var ve bunu başarıyla uyguluyorlar” diye konuştu.

Lakers Antrenörü Phil Jackson ise Kobe'nin top kayıplarını yorgunluğa bağladı. Yıldız oyuncunun, son maçta sürekli Bostonlı oyuncular ile boğuştuğunu vurgulayan Jackson, Kobe'nin 5. maçta son çeyreğe daha diri girmesi için diğer oyuncuların performanslarını bir üst seviyeye taşımaları gerektiğini söyledi. Jackson, “5. maçta yeni bir strateji ile sahaya çıkmalıyız. Kobe'yi olabildiğince dinlendirip, asıl hasarı yaratacağı son çeyreğe diri girmesini istiyoruz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...