Zaza Pachulia NBA Yetenek Kampı'nda

Zaza Pachulia NBA Yetenek Kampı'na katılacak.

NTV Spor

01.07.2010 - 11:49

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) Atlanta Hawks formasıyla mücadele eden milli basketbolcu Zaza Pachulia, Garanti Bankası'nın desteğiyle bu yıl 2-4 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek NBA Yetenek Kampı'na katılacak.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek NBA Yetenek Kampı'na, Pachulia'nın yanı sıra Toronto Raptors Yardımcı Antrenörü Micah Nori de katılarak, yarın genç yeteneklerle birlikte olacak.

Gürcü asıllı Türk oyuncu Zaza Pachulia, 1999-2003 yılları arasında Ülkerspor'da oynamıştı. NBA Yetenek Kampı'nda yarın gerçekleştirilecek buluşmaya Zaza Pachulia ve Micah Nori'nin yanı sıra Garanti Bankası Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Elif Güvenen ile NBA Türkiye Direktörü Naci Cansun'un da katılacağı bildirildi.NBA Yaz Kampı'na nisan ayı başından bu yana Türkiye'nin pek çok kentinden seçilen 30 genç katılıyor. www.nba-garanti.com sitesine basketbol hünerlerini gösteren videolar yükleyen gençler arasından belirlenen 30 yetenekli genç, NBA otoriteleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu İstanbul'daki kampa katılmaya hak kazandı. 13-18 yaş arasındaki genç basketbolcular, İstanbul'da 3 gün sürecek kamp boyunca Zaza Pachulia ve Micah Nori tarafından değerlendirilecek. Kampın en başarılı 4 oyuncusu Pennsylvania'da düzenlenecek eğitim kampına katılmaya hak kazanacak.

Sayfa Yükleniyor...