Zenit, takımdan ayrılmak isteyenlere izin veriyor

Euroleague’de mücadele eden Rus temsilcisi Zenit St. Petersburg, Rus olmayan oyuncuların ülkeyi terk etmesine izin verdi.

NTV Spor 28.02.2022 - 18:31

SDNA’in haberine göre Zenit, oyuncularının herhangi bir yaptırıma tabi tutulmadan takımdan ayrılıp ülkelerine dönmelerine izin verdi.

Zenit takımında daha önce Sahabazz Napier takımdan ayrılmıştı. Oyuncunun ani ayrılık sebebinin sakatlığı olduğu söylense de savaşın etkisinin de bu kararda etken olabileceği belirtilmişti.

Ukrayna’da yaşananlarla alakalı farklı oyuncuların endişelerini belirtmelerinin ardından kulüp, isteyen oyuncuların ülkelerine dönmelerine müsaade etmeye karar verdi. Bununla birlikte Litvanyalı oyuncular Mindaugas Kuzminskas ve Arturas Gudaitis’in takımdan ayrılması bekleniyor.

Zenit’ten ayrılabilecek diğer oyuncular arasında Tyson Carter, Jordn Loyd, Billy Baron, Conner Frankamp, Alex Poythress, Mateusz Ponitka ve Jordan Mickey de var. Öte yandan Zenit’in teknik ekibinden İspanyol koç Xavi Pascual, asistanlar Inıgo Zorzano ve Diamantis Panagiotopoulos’un da ülkeyi terk edip evlerine dönme hakkı bulunuyor.

Bu isimlerin takımdan ayrılıp evlerine dönmeleri halinde kontratlarının sonlandırılmayacağı ve Ukrayna’daki savaşın bitmesi halinde kontrat detaylarının tekrar gözden geçirileceği bildirildi.

Daha önce bir başka Rus temsilcisi CSKA Moskova’da beş oyuncu takımdan ayrılmak istediklerini belirtmişlerdi (Joel Bolomboy, Iffe Lundberg, Johannes Voigtmann, Marius Grigonis, Toko Shengelia).

Unics Kazan takımında ise Jarrell Brantley ile yollar ayrılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...