Bjorg Lambrecht'in ölümünün ardındaki sır perdesi aralanıyor

Geçtiğimiz günlerde Tour de Pologne sırasında hayatını kaybeden 22 yaşındaki Belçikalı bisikletçi Bjorg Lambrecht'in ölümünün ardındaki nedenler belli oluyor.

NTV Spor 08.08.2019 - 11:14

Tour de Pologne'nin üçüncü etabında meydana gelen kaza sonrasında hayatını kaybeden genç bisikletçi Bjorg Lambrecht'in ölümü hakkında, takımı Lotto-Soudal'dan bir açıklama geldi.

Lotto-Soudal takımı doktoru Maarten Meirhaeghe yaptığı açıklamada; “Bjorg, büyük bir iç kanamaya neden olan karaciğer laserasyonundan öldü." ifadelerini kullandı. 

Bjorg Lambrecht'in ölümünün kalp krizi ile doğrudan bağlantılı olduğunu ilave eden doktor Meirhaeghe şu şekilde noktaladı;

"Bjorg, kaza anında mümkün olan en büyük şanssızlığı yaşadı. Bu tür iç kanamalarda, kurtuluş için bir mucize gerekir. Gerçekleşen olayda yer ve zaman, sonuçları etkilemeyecekti. Böyle bir travma, hastanede gerçekleşmiş olsa bile, kötü bir sonucun olma olasılığı yüksekti."

Yarış direktörü Czeslaw Lang Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Lambrecht'in hastanede ameliyat sırasında hayata veda ettiğini dile getirmişti.

Bisikletteki ikinci sezonunda en üst seviyede profesyonel bisiklet sürmeye başlayan Lambrecht, Belçika'nın en umut vaat eden bisikletçilerinden biri olarak gösteriliyordu.

2017 yılında Liege-Bastogne-Liege yarışının 23 Yaş Altı sürümünü kazanan genç bisikletçi, geçen yıl 23 Yaş Altı Dünya Bisiklet Şampiyonası'nda ikinci olmuştu. 

Sayfa Yükleniyor...