Deontay Wilder - Tyson Fury rövanşı: Kariyerini rehabilite ettim

Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır sıklet dünya şampiyonluk maçı bu Pazar sabahı 08.00’de ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleştirilecek.

NTV Spor 20.02.2020 - 10:41

WBC Ağır Siklet şampiyonluk maçında unvanın sahibi Deontay Wilder, bir başka yenilgisiz eski şampiyon Tyson Fury ile karşılaşacak. Bu pazar günü MGM Grand Garden Arena'daki maç 2018 Aralık ayında yapılan ve tartışmalı bir şekilde eşitlik kararının verildiği maçın rövanşı olacak.

Muhammed Ali’nin menajeri 88 yaşındaki Bob Arum bu mücadeleyi 1971’den sonra yapılacak en büyük ağır sıklet karşılaşması olarak nitelerdi. Muhammed Ali ile 1971’de ringe çıkan George Foreman da rövanşı son 46 yılın en büyük unvan maçı tanımlaması yaptı.

Olimpiyat bronz madalyasına da sahip Amerikalı Deontay Wilder’ın 41 nakavt olmak üzere 42 galibiyeti bulunuyor. Fury ise 29 zafer elde ederken bunların 20’sini nakavtla kazandı.

BİLETLER ATEŞ PAHASI

ABD’de öde izle sistemi ile izlenebilecek tarihi karşılaşma için boks severler 480 TL ödeyecekler. Maçın tribün biletleri ise 4900 TL’den 51.700 TL’ye kadar fiyatlarla satışa çıkarıldı. Resmi karaborsada fiyatların maç günü 100.000 TL ‘yi aşması bekleniyor.

Wilder: Senin kariyerini rehabilite ettim

İki isim MGM Grand Garden Arena'da maç öncesi basın toplantısında karşı karşıya geldi. İkili boks maçlarında alışagelindiği gibi birbirinin üzerine gidip birbirlerine laf atarken daha sonra görüşlerini paylaştılar. Detontay Wilder, alkol ve uyuşturucu sorunları olan Fury'nin kariyerini rehabilite ettiğini söyledi ve "Seni geri getirdim ve masana yemek koydum. Bunu ikinci kez yapaacağım. Bunu unutma. Seni büyük bir evde uyuşturucu çarptığında buldum ve kendini öldürüyordun. Seni boksa getirdim ve rehabilite ettim" dedi.

Fury ise Wilder'in sözlerini yanıt verirken, "Bana şans verdiğini söylüyor ve saçmalıyor. Ona kariyerinin en büyük kazancını sağladım. Onu Las Vegas'a getirdim ve bana nasıl teşekkür ediyor. Hesabına milyonlar ekleyen birine müteşekkir olmalı. Seni emekliye ayıracağım bundan endişen olmasın. Bu onun için büyük bir rol. Büyük gerginlik altında. Kalbinin kazağına doğru attığını görebiliyorum. Endişeli ve nakavt olacak" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...