FENERBAHÇE-RİZESPOR (CANLI ANLATIM)

Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında bugün sahasında Çaykur Rizespor ile karşılaşacak Fenerbahçe, rakibini yenerek, liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

NTV Spor

08.11.2014 - 21:19
 ÖNDER ÖZEN (DK. 83): Rizespor 10 kişi kaldı ve en önemli iki oyuncusundan biri olan Kıvanç atıldı. Onun atılmasından sonra İsmail Kartal bütün kozlarını oynadı, 5 hücumcuyu da sahada tuttu. Fenerbahçe artık topu kalenin önüne getirmekte zorlanmayan ama içeriye bırakmakta zorlanan bir görüntü çizdi. Penaltı itirazları olan pozisyondan sonra biraz temposu düştü ama yine de golü buldu.

 ÖNDER ÖZEN (DK. 75): Emenike ceza sahası içinde topu taşırken Rizesporlu Koray'ın bir müdahalesi var. Ben bu tip hakem kararı ile ilgili pozisyonlara mesafeli yaklaşırım ama sanırım bu haftanın en çok tartışılan pozisyonu olacak. O dakikadan itibaren çok itiraz etti Fenerbahçeliler ama karar düdük çaldıktan sonra değişmiyor.
 

 ÖNDER ÖZEN (DK. 50): İlk yarının en iyi ismi olan Mehmet Topal'ın defansa çekilmesi mecburi bir değişiklik. Sarı lacivertlilerde ilk yarıda takım halinde tempoyu yükselten iki oyuncu Alper ve Topal'dı. Bu iki oyuncunun olağanüstü azmiyle tempo çok arttı. Emenike ve Kuyt da hücumda bitirme açısından olmasa da topu kaleye götürmede çok aktifti. Diego 20-25. dakikadan sonra tempoya uyum sağladı. Fenerbahçe rakibi bunaltarak oynuyor ve Fenerbahçeli tüm futbolcular buna katkıda bulunuyor.

 ÖNDER ÖZEN (DK. 49): Fenerbahçe, Kadlec-Sow değilikliğinden sonra dizilişte de değişikliğe gitti. Geride sağda Gökhan var hala. Ortada Bekir'in yanına Mehmet Topal geldi. Solda Hasan duruyor. onların önünde Meireles var. Meiresel'in önünde Diego ve Alper var. İleri üçlüde ise sağda Kuyt var. Emenike ile Sow solu ve ortayı değişmeli oynuyor.

 ÖNDER ÖZEN (DK. 41): Çok ilginç bir maç oluyor. Fenerbahçe kornerlerde 8'e 1 önde, şutlarda herhalde 10'a 0, topla oynamada 80'e 20 falan önde... Ama tüm bunlar olurken de tabelada 0-1 yazıyordu. Rizespor hücum edemiyor ama Kadlec araya girmeye çalışırken topu kendi kalesine attı ve skor değişti. Bundan sonra Rizespor kendi sahasına gömüldü. Fenerbahçe çok yüklendi ve çok ciddi bir baskı kurdu. Ardından da beraberlik golünü buldu. Maç bundan sonra farka gidebililir.
 
 GÜNTEKİN ONAY (DK. 33): İlk yarım saatte Fenerbahçe 4. dakikada Kadlec'in kendi kalesine attığı gole cevap vermek için tempoyu yükseltti. Ancak sarı lacivertliler Kuyt'ın ayşağından bir de penaltı kaçırırken, kurduğu baskıda rakip ceza sahasına gelse de bunları pozisyon zenginliğine dönüştüremedi. Konuk Rizespor ise kendi yarı sahasına çok çekildi ama istediği kontatakları geliştiremedi.

Sayfa Yükleniyor...