KARABÜKSPOR-GALATASARAY (CANLI ANLATIM)

Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında Galatasaray, Kardemir Karabükspor deplasmanına konuk oluyor.

NTV Spor

08.11.2014 - 17:33

 GÜNTEKİN ONAY (DK. 84): 4-4-1-1'de Sneijder'i çıkarıp Umut'u oyna alan Prandelli 4-4-2'nin karşılığın çabuk aldı. Oyun olarak olmasa da skor olarak istediğini elde eden sarı kırmızılılar, son bölümde oyunu tutup skoru koruma amacında. Karabükspor hücum gücü kısıtlı bir takım. Onlar da beraberliği getirecek bir etkinlik ortaya koyamıyor.


 HASAN ŞAŞ (DK. 73): Galatasaray oyun üstünlüğünü Karabük'e vermişti. Duran toptan da ilginç bir gol yedi. Niye ilginç? Burak iki kez karşıladı, ama 3. topta Burak yoktu, Emre Güngör de affetmedi. Oyun Karabük'ün üstünlüğünde geçiyor, niye? Çünkü Galatasaray orta sahasının set oynaması lazım yani topu ileride tutması lazım. Ya da hızlı toplarla gitmesi lazım. Galatasaray ikisini ne de yapamadı. Umut ile öne geçtiler ama oyun üstünlüğünden değil Karabükspor'un hatasından kaynaklandı bu gol. Galatasaray maçı kazanmak istiyorsa mutlaka oyun üstünlüğünü elde tutmalı.
 
 RIDVAN DİLMEN (DEVRE ARASI): Galatasaraylı oyuncular geçen hafta gol dışında pozisyon vermediler. Bu hafta da birkaç cılız atak yediler sadece. Galatasaray'da ön libero özellikli 4 tane orta alan oyuncusu oynuyor. Üretkenlik azalıyor bu nedenle. Rakibe fazla pozisyon vermemeleri bir avantaj ama duran top dışında da fazla pozisyon üretemiyorlar. Bir de ilk yarının son 15-20 dakikasında Karabük'ün kenarlara çıkmasına izin verdiler, bu problem yaratabilir.

 RIDVAN DİLMEN (DEVRE ARASI): Bir teknik adam için kolay değil yeni bir lige gelmek. Uzun süredir lig maçı da izlemiyordu fazla; milli takımının oyuncularının oynadığı ligler hariç. Galatasaray'ın Mancini dönemi dışında nasıl bir düzende oynadığını bilmiyordu, Mancini öncesi oturmuş bir sistem vardı. Ama yeni bir teknik adam için 8 hafta yeterlidir.

 HASAN ŞAŞ (DK. 40): Galatasaray'da göze batanları konuşacaksak... Selçuk-Melo ikilisi bugün daha konsantreler. Sneijder iyi diyebilirim, güzel paslar atıyor. Defansta Koray Günter iyi oynuyor. Chedjou zaten sezon başından beri formda ve takımın en iyi ismi diyebilirim.


 ALİ ECE (DK. 37): İlk yarım saatte Chedjou %100 isabetle oynadı, hem de 21 kez topla buluşarak. Oyununu kurulmasında da önemli rol oynuyor yani... Ve üstelik hava toplarında da %100'lük bir başarısı var. Karabüklü Akpala hava toplarında etkili bir oyuncu olmasına rağmen...


 HASAN ŞAŞ (DK. 35): Karabük geride açık veriyor ve daha da verecek bence. Galatasaray ise pozisyon vermiyor, sadece bir kornerde verdi. ALİ ECE (DK. 32): Galatasaray, ligde öncemki maçlara göre ofansif açıdan çok daha iyi değil belki ama daha derli toplu, daha oturaklı oynuyor. Prandelli ilk başlardaki deneme yanılmalarından sonra doğruyu bulmuş gibi. 4-4-1-1, daha doğrusu 4-4-Sneider-Burak...


 HASAN ŞAŞ (DK. 30): Futbolun doğrularını yapmaya başlamıştı ama Şampiyonlar Ligi Galatasaray'a bir boy büyük olduğu için yenilgiyle ayrılmıştı. Karabük maçında Galatasaray yine aynı sistemle oynadı ve doğruyu yaptı. Galatasaray bir gol buldu, bir de net pozisyon yakaladı. İlk 30 dakika itibariyle Galatasaray futbolun doğrularını yapıyor ve daha da iyi oynayabilir. 


 GÜNTEKİN ONAY (DK. 21): Hücum gücü kısıtlı Karabükspor, 2. bölgeden 3. bölgeye geçişlerde ciddi sıkıntılar yaşıyor. Şu an itibarıyla maç, Galatasaray'ın kontrolünde devam ediyor. GÜNTEKİN ONAY (DK. 20): Galatasaray ilk 20 dakika itibariyle sezonun en oturaklı, organize ve olgun futbolunu sergiliyor. Bunda henüz 3. dakikada Chedjou ile bulunan golün getirdği özgüvenin de olumlu etkisi yadsınamaz.

Sayfa Yükleniyor...