Doğudan '12 Dev Adam'lar geliyor!

Basketbol Federasyonu'nun Spor Genel Müdürlüğü ile işbirliği sonucu başlatılan ve Malatya'da açılan '12 Dev Adam Basketbol Okulu'nda 5 oyuncu Yıldız B Milli Takımı'na çağrıldı.

NTV Spor 11.09.2011 - 12:07

Basketbol Federasyonu ile Spor Genel Müdürlüğü'nün işbirliğinde başlatılan "12 Dev Adam Basketbol Okulu Projesi" kapsamında, Malatya'da açılan okulda eğitim alan 5 çocuk, Yıldız B Milli Takım aday kadrosuna çağrıldı.

Malatya 12 Dev Adam Basketbol Okulu Koordinatörü ve Antrenörü Bayram Acar, iki kurumun işbirliğinde Malatya'da açılan okulun 9 yıldır başarı ile devam ettiğini söyledi.

Geçen sürede yüzlerce basketbolcu yetiştirdiklerini ifade eden Acar, bir çok kulüpte çeşitli kategorilerde basketbol oynayan oyuncularının olduğunu belirtti.

Acar, 12 Dev Adam Okulu Projesi'nden yetişen sporcuların önceki yıllarda da okullarda ve kulüplerde bir çok başarı elde ettiğine ve milli takım aday kadrolarına seçildiklerine işaret ederek, bu yıl da 5 sporcunun Yıldız B Milli Takımı aday kadrosuna çağrıldıklarını anlattı.

Projenin amacına uygun olarak milli takımlara kadar yükselecek basketbolcuların yetişmesi için gayret ettiklerini vurgulayan Acar, "Bu sene Yıldız B Milli takımı basketbolcu taramaları yapıldı. Gönderdiğimiz 5 çocuğumuz da milli takım aday kadrosuna çağrıldılar. Bu sene 1997-98 doğumlulardan seçme yaptılar. 1999 doğumlularda da çok iyi sporcularımız var. Onun taraması yapılmadı daha. Şu anda eğitimleri devam eden sporcuların çoğu 1999 doğumlu çocuklar. Onlardan da milli takım aday kadrolarına, A Milli Takım kadrolarına sporcu göndereceğimizi tahmin ediyoruz" diye konuştu.

Basketbol Okulu'nda 7 ile 16 yaş arası sporcuların bulunduğuna aktaran Acar, "Yaz döneminde yaklaşık 130 basketbol sporuna gönül vermiş çocuğumuza eğitim veriyoruz. Her sene bu böyle yoğun bir şekilde, salonun imkan verdiği ölçüde sürdürüyoruz. Bunlar kendi yaş gruplarına ve seviyelerine göre değişik gruplarda çalışıyorlar. Yazın haftada 3, kışın ise 2 gün olmak üzere antrenmanlar ve eğitimler devam ediyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...