"KAHRAMAN OLMAK İSTİYORUM"

NBA macerasını sonlandırıp Avrupa'ya dönme kararı alan ve Laboral Kutxa ile sözleşme imzalayan İtalyan oyuncu Andrea Bargniani, hedefi olan bir takımın starı olmak için bu tercihi yaptığını söyledi.

NTV Spor 26.08.2016 - 08:31
DÜNYADAN BASKETBOL

"Kahraman olmak istiyorum" diyen Andrea Bargniani, NBA'den ayrılma nedenini işte bu sözlerle açıkladı.

Laboral'a imza atan Barginani, önemli bir projenin kilit ismi olmak istediği için Avrupa'ya geçiş kararı aldığını söyledi.

Bargniani, "Büyük bir projenin kahramanı ve yıldızı olmak istediğimden Kutxa 'nun teklifini kabul ettim. Her sezonun önemi ayrıdır ancak bu sene benim için tamamen farklı bir sezon olacak ve bu beni heyecanlandırıyor" ifadesini kullandı.

Hedef her zaman daha yüksek olmalı


Yeni takımında her zaman olduğu gibi her şeyini vererek oynayacağını dile getiren İtalyan oyuncu, "Her sezonu son sezonunuzmuş gibi her şeyinizi vererek oynamanız gerekir. Takımın bir önceki sezonundan daha da iyi bir performans sergilemesi için buradayım. Hedef her zaman daha yüksek olmalı. Her zaman gelişmeyi denemelisiniz. Bu takımda bu anlamda çok önemli bir rolüm olduğunun farkındayım" diye konuştu.

2006 draftında Toronto Raptors tarafından 1. sırada seçilen Bargniani, NBA kariyeri boyunca Toronto ekibi dışında New York Knicks ve Brooklyn Nets formaları giydi ancak hiçbir zaman beklenen performansı sergileyemedi.

39 yaşındaki oyuncu, NBA kariyerinde 14.3 sayı 4.6 ribaund ve 0.9 blok ortalamaları tutturdu.

Sayfa Yükleniyor...