"Lig öncesi ciddi hazırlık oldu"

Türkiye Basketbol İkinci Ligi takımlarından Gelişim Koleji'nde genel menajer Namık Yazlar, Arda Ural Turnuvası'nı lig başlamadan önce ciddi bir hazırlık olarak nitelendirdi.

NTV Spor 02.10.2011 - 12:08

Türkiye Basketbol İkinci Ligi ekiplerinden Gelişim Koleji'nin genel menajeri Namık Yazlar, "Arda Ural Turnuvası'nda eksiklerimizi ve güçlü yönlerimizi görme fırsatı bulduk" dedi.

Yazlar, yaptığı yazılı açıklamada, genç yaşta vefat eden İzmirli basketbol hakemi Arda Ural anısına 6. kez düzenlenen turnuvaya katılan 4 ekibin de lig öncesi önemli sınavlar verdiğini belirtti.

Gelişim Koleji, Vestel, Best Balıkesir ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında oynanan 6 maçta da sertliğin ve mücadele yönünün ön plana çıktığını kaydeden Yazlar, açıklamasında, "Önümüzdeki hafta başlayacak lig öncesi ciddi bir hazırlık aşaması oldu. Tüm takımlar as kadrolarıyla mücadele ederken maçlara tam konsantre oldular. Hemen hemen tüm maçlar, son periyodun son bölümlerinde koparken, Best Balıkesir ile yaptığımız karşılaşma ise son saniye sayısıyla sona erdi. Tüm bunlar herkesin lige tam anlamıyla hazır girmek için çaba gösterdiğine işaret. Biz de eksiklerimizi ve güçlü yönlerimizi bir kez daha görme fırsatı bulduk ve önemli mesajlar aldık. Turnuvayı birlikte organize ettiğimiz İzmir Basketbol İl Temsilciliği'ne, maçları yöneten hakemlere ve katılan ekiplere, Arda Ural'a sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum" sözlerine yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...