"Lig uzun bir maraton olacak"

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Lig ekiplerinden Çankaya Üniversitesi'nin menajeri Haluk Bilgin, ligin uzun bir maraton olacağını ve tüm basketbolseverleri davet ettiğini söyledi.

NTV Spor 13.10.2011 - 15:09

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi takımlarından Çankaya Üniversitesi, sezonun ilk maçında bir diğer Ankara temsilcisi Nesibe Aydın ile karşılaşacak.

Çankaya Üniversitesi Menajeri Haluk Bilgin, yeni sezon ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ligin ilk haftasında Ankara'nın güzide iki eğitim kurumunun karşılaşacağını belirterek, "Şu anda Ankara'nın bayan basketbol takımlarından üç lig takımının da önemli eğitim kurumlarına ait olması bir tesadüf değildir. Bu durum eğitim kurumlarımızın Türk sporundaki yeri ve önemini kanıtlayan en büyük delildir. Yarın oynanacak maçta iki takımın da kurumlarına yakışır şekilde mücadele edeceklerine eminim. Lig 26 takımın mücadele ettiği uzun bir maraton olacak. Tüm basketbolseverleri maçlarımıza davet ediyorum" diye konuştu.

Nesibe Aydın ile Çankaya Üniversitesi arasında yapılacak maç, yarın Gölbaşı Spor Salonu'nda oynanacak ve saat 14.00'de başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...