Torku Selçuk Üniversitesi hedefe kilitlendi

2 yıldır şampiyonluğu kıl payı kaçıran Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol Kulübü'nde Başkan Fikret Kanat hedefleri olan bir kadro kurduklarını belirtti.

NTV Spor 06.09.2011 - 17:41

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Lig'de mücadelede eden Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol Kulübü Başkanı Fikret Kanat, son 2 yıldır şampiyonluğu kıl payı kaçırdıklarını, bu yıl işi daha sıkı tutarak  Beko Basketbol Ligi'ne çıkacaklarını belirtti.

Kanat, yeni sezona iyi bir hoca ve çoğunluğu Beko Baketbol Ligi'nde oynamış oyuncuları transfer ederek hazırlandıklarını, hedefleri olan bir kadro kurduklarını söyledi.

Beko Basketbol Ligi hedefine bu yıl mutlaka ulaşmak istediklerini vurgulayan Kanat, "Amacımız önce ikinci ligde ardından da Beko Basketbol liginde üniversitemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek. Şehirle bütünleşen bir yönetim anlayışıyla yeni yönetimimiz ve takımımızla sezona en iyi şekilde hazırlanacağız. Şampiyonluğa ulaşacağımızdan hiç bir şüphe duymuyorum. Son iki yıldır 1. Lig fırsatını kıl payı kaçırıyoruz. Bu yıl işi daha sıkı tutarak Beko Basketbol Ligi'ne çıkacağız." dedi.

BASKETBOL KONYA'DA ÖKSÜZ KALDI

Kanat, Konya'da basketbolun öksüz kaldığını, futbolun Konya'da her zaman birinci sırada geldiğini, ancak şu anda futboldaki durumun da pek iç açıcı olmadığını ifade etti.

Futbolda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle spor branşlarında 1. Lig'de Konya'yı temsil edebilecek tek takım olduklarını savunan Kanat, Konyalı iş adamlarından destek beklediklerini, hedeflere ulaşmak için sponsor desteğinin şart olduğunu sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...