Armstrong'tan Contador'a yanıt gecikmedi

Lance Armstrong, Astana'dan takım arkadaşı Alberto Contador'un kendisi hakkındaki eleştirilerine yanıt vermekte gecikmedi. Fransa turunu üst üste 7 kez kazanan Armstrong, ikinci tur zaferini yaşayan Contador hakkında, daha öğrenecek çok şeyi var ifadelerini kullandı.

NTV Spor 19.11.2008 - 13:46

Alberto Contador, şampiyonluğu ile sonuçlanan Fransa Turu'nun ardından liderlik tartışması yaşadığı Lance Armstrong'a yüklendi.

Armstrong'un tur sırasında liderliğini sorgulamasını kabullenemeyen İspanyol Bisikletçi Armstrong ile aralarındaki gerilimin takımı etkilediğini savunmuş ve "Armstrong ile kişisel ilişkim yok, iletişimimiz tamamen sıfır. Turda otelde geçirdiğimiz vakit yarışmaktan çok daha zordu" ifadelerini kullanmıştı.

Armstrong'un bu suçlamalara yanıtı gecikmedi. İspanyol Bisikletçiyi takım kurallarını ihlal etmekle suçlayan efsane isim "Contador'un yerinde olsam kendimi bu kadar çok övmek yerine turu kazandırdığı için takımıma teşekkür ederdim" diye konuştu. Şampiyonluğun ölçülerinden birinin de takım arkadaşlarına duyulan saygı olduğunu vurgulayan Amerikalı Bisikletçi, "Takımda ben yoktur. Mart ayında Contador'un öğrenmesi gereken çok şey olduğunu söylemiştim şimdi yine tekrar ediyorum. Contador'un öğrenecekleri henüz bitmedi" ifadelerini kullandı.

Armstrong ve Contador gelecek sezon Fransa Turunda farklı takımlarda mücadele edecek. Armstrong kurucusu olduğu Radio Shack takımı adına yarışacak. Contador'un da Fransa turunda yeterince destek alamadığı gerekçesiyle Astana'dan ayrılması bekleniyor

Sayfa Yükleniyor...