Aydınspor'da mali kriz!

Aydınspor 1923'ün Altyapı Koordinatörü Mehmet Öztürk, 3 aylık alacaklaının ödenmemesi halinde istifa edeceklerini söyledi.

NTV Spor

11.10.2013 - 13:00

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923'ün Altyapı Koordinatörü Mehmet Öztürk, "3 aylık alacaklarımızı hesaplarımıza yatırmazlarsa istifa ediyoruz" dedi.
     
Mehmet Öztürk, Mukan Perinçek Tesislerinde altyapıdaki antrenör arkadaşlarıyla yaptığı basın açıklamasında, 3 aydır maaş alamadıklarını belirtti.
     
Öztürk, 3 aydır arkadaşlarıyla antrenmanlara devam ettiklerini, bu süre içinde altyapının gücünü her geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir kat daha arttırdıklarını söyledi.
     
Her şeyin çok iyi gideceğini düşünerek o heyecanla çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Öztürk, "Ama gerekli desteği, gerekli ilgiyi gördüğümüzü düşünmüyorum. Bizim amacımız sadece maaş alamamakta değil. Her kulüpte sıkıntı var ama bu sıkıntıyı herkes aynı oranda hisseder. 3 ay maaş almadığımız gibi bayram önü bütün personelin, kulüp çalışanlarının, herkesin maaşlarının yatırılmasına rağmen altyapı hocalarına, altyapıda çalışan antrenör arkadaşlarıma herhangi bilgi vermeden maaşlarının yatırılmaması bizi ciddiye almadıkları anlamına gelir. Biz de böyle düşündüklerini hissettiğimiz için bu anlayışla yönetilen kulüpte çalışmayı düşünmüyoruz. 3 aylık alacaklarımızı hesaplarımıza yatırmazlarsa istifa ediyoruz" diye konuştu.
     
"GELECEĞİ ALTYAPIDAN KURABİLİRDİK"
Teknik anlamda her şey iyi giderken böyle bir talihsizliğin yaşanmasına çok üzüldüklerini anlatan Öztürk, "4 yıldır bu kulüpte çalışıyorum. İlk kulübün başına geldiğimizde 54 lisanslı futbolcu vardı. Şuan da devam eden 200 öğrencimiz var. Oyuncu kalitesini belirli bir seviyeye getirdik. Aydınspor'un geleceğini altyapıdan kurabilirdik. Bu tip olayların yaşanması illerin kulüplerin büyümesini engelleyeceğini düşünüyorum" dedi.
     
Öte yandan Kulüp Başkanı Süha Bayırlı, konunun pazartesi günü yönetim kurulunda görüşüleceğini söylerken, altyapıdan sorumlu yönetici Kaya Özcan da altyapı heyetinin istifa etmesi halinde kendisinin de istifa edeceğini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...