Imbula'yı Porto kaptı!

Porto, Marsilya'dan Giannelli Imbula'yı renklerine kattı. 22 yaşındaki orta saha oyuncusu için 20 milyon Euro ödeyen Porto, Fransız ismin sözleşme fesih bedelini ise 50 milyon euro olarak belirledi.

NTV Spor

01.07.2015 - 17:18

Sattığı oyunculardan elde ettiği kârlarla adından söz ettiren Porto, çok konuşulacak bir transfere daha imza attı. Ejderhalar, Chelsea, Inter ve Southampton gibi takımların da listesinde olan Giannelli Imbula'yı 20 milyon euro'ya renklerine kattı. 5 yıllık sözleşme imzaladığı oyuncunun sözleşme fesih bedelini ise 50 milyon euro olarak belirledi.

Porto'nun resmi internet sitesine açıklama yapan Belçika doğumlu Fransız oyuncu "Portekiz'i sportif hedefleri için seçtiğini söylerken, Umarım" Dragao Stadı'nda şampiyonluklar yaşadız. Tarihinde bir çok Avrupa kupası kazanan Porto'ya geldiğim için çok mutluyum. Porto büyük bir takım ve umarım benim gelişimin ardından her şey daha da iyi olur" diye konuştu.

Porto'nun genç oyunculara fazla para vermemesiyle tanındığını ve kimsenin buraya para için geldiğini söyleyemeyeceğini kaydeden Imbula, "Doğru yeri ve doğru teknik adamı tercih ettiğimi düşünüyorum. Marsilya'dan ayrılıp buraya gelmekle kariyerimde bir adım daha ilerlediğimi hissediyorum. Umarım benden beklentileri tamamen karşılarım" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...