Kluft'e sakatlık şoku

Dünya ve olimpiyat şampiyonu heptatloncu Carolina Kluft, ağustos ayında Berlin’de yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası’nda mücadele edemeyecek. 26 yaşındaki ünlü atlet dizindeki sakatlık nedeniyle yaklaşık 6 ay pistlerden uzak kalacak.

NTV Spor 19.11.2008 - 13:46

Pazartesi günü ülkesi İsveç'te yapılan karlskrona atletizm yarışlarında diz arkası kirişinden sakatlanan Carolina Kluft, kariyerinin en kötü sakatlığını yaşadığını açıkladı.

Dizinden operasyon geçirmek durumunda olan 26 yaşındaki şampiyon atlet, yaklaşık 6 ay pistlerden uzak kalacak, bu süre içinde Dünya Şampiyonası'nı da kaçıracak.

2002 yılının mart ayından beri katıldığı 22 heptatlon ve pentatlon yarışında geçilmeyen Kluft, Olimpyat Oyunları ile Avrupa ve Dünya Şampiyonaları'nda toplam 9 altın madalya kazandı.

Ancak İsveçli atlet geçen yıl Pekin Olimpiyat Oyunları'ndan yalnızca uzun atlama ve üç adım atlamada mücadele etmeyi tercih etti. Uzun atlamada 9. olan Kluft, 3 adım atlamada finale kalamadı. Ünlü atlet, ay başında bu sezon uzun atlamaya odaklanacağını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...