"Liglerin oynanmasını istemiyoruz"

2. lig ve 3. lig kulüpleri 12 Haziran'da başlamak istemiyor. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can, NTV'de açıklamalar yaptı ve "Bizim kanaatimiz ligin hiç oynanmaması yönünde" dedi.

NTV Spor 08.05.2020 - 15:20

Volkan Can, TFF'ye geçen hafta konuyla ilgili bir dilekçe verdiklerini söylerken, "Konuyla ilgli bilgiyi verdik. 2. ve 3. Lig için erken olduğunu aktardık. Yayınladıkları sağlık raporuyla ilgili, bizi Süper Lig ve TFF 1. Lig'den ayrı tutmalarını istedik. Onunla ilgili 2. talebimizi bugün TFF'ye ulaştırdık. Ligin bizim için Temmuz ayının daha uygun olacağını söyledik. Bizde 20 yaş altı futbolcu kardeşlerimiz çok yoğunlukta. 3. Lig'de oynuyorlar. Kısıtlamalar var. Bununla ilgili düşüncelerimizi TFF'ye ilettik. İlk kararımızın arkasındayız. Oynanmaması Türk futbolu ve alt ligler için çok önemli. Üst liglerde yayıncı geliri var. Bizim böyle bir gelirimiz yok. Ayrı tutulmak istendik. TFF oynatmak istiyorsa oynamaya her zaman hazırız; ama bizim için Temmuz'in ilk haftası daha ön plana çıkıyor" dedi.  

Açıklanan sağlık protokolünün uygulanır olup olmadığı sorusu üzerine ise Can, "TFF'ye de zaten bildirdik. Bu protokole uyamayız. Değplasmanlarda 1 otobüsle gidemeyeceksin. Alt liglere en az 2 otobüsle gitmen lazım. Her futbolcu idmana kendi arabasıyla gitmesi lazım diye bazı maddeler var. Her futbolcunun bizdeki arabası yok. Bazı idman sahaları 45 dakika mesafede. Hatta İnegölspor'da 2 pozitif çıktı. Bunlar idmanlar başlarsa çoğalacağının farsındayız. Onun için TFF'den 15-20 gün daha ek süre istedik. Bizim kanaatimiz hiç oynanmama yönünde. Ligleri en az maçla bitirelim. Oynanacaksa da en az seviyeye indirmek için çalışıyoruz." yanıtını verdi.  

"Oyuncu ve teknik heyetlerden görüş alındı mı?" sorusunu da TFF 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can, "Evet alındı. İlk önce kulüpler arasında bir anket yaptık. Dün akşam anket sonuçlandı. Bize bağlı 89 kulüp var. 77 kulüp katıldı. 12'si çekimser kaldı. Sadece iki kulüp oynanmasını istedi. Liglerin şu anda oynanmasının erken oludğunu bildirdiler. Sağlıklı bir şekilde önümüzü görmek istiyorlar. Hiç başlamasa da bana göre külupler için daha mantıklı. Futbolcu kardeşlerimizden de telefonlar geliyor. Herkes tedirdin. Aileler çocuklarını idmanlara çıkarmak istemiyorlar. Oynanacaksa da Temmuz ayında oynansın. Sadece kendilerinden süre istedik" diye yanıtladı. 

Sayfa Yükleniyor...