Özcan Yıldırım: 20 yıldır bekliyordum, çok gururluyum

Emrah Karamazı'nın sahibi olduğu ve jokeyliğini Özcan Yıldırım'ın yaptığı "Secret Power" isimli safkanın 2.31.04'lük derecesiyle kazandığı 96. Gazi Koşusu'nun ödül töreni yapıldı.

NTV Spor 26.06.2022 - 18:45

Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 40 bin yarışseverin izlediği 96. Gazi Koşusu'nun ardından pistin kenarında kurulan platformda jokey Özcan Yıldırım'a atın sahibi Emrah Karamazı ile antrenör Yaşar Demir'e ödülleri takdim edildi.

Gazi Koşusu'nda ilk şampiyonluğunu elde eden Özcan Yıldırım, büyük bir sevinç yaşadı. Yıldırım, ödül töreninden önce atı Secret Power'la Veliefendi Hipodromu'nda yer alan seyircileri büyük bir coşku ve mutlulukla selamladı.

Özcan Yıldırım'a kupasını, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz verdi. Koşuyu kazanan atın sahibi Emrah Karamazı'ya ödülünü, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil takdim etti. Antrenör Yaşar Demir'e ise plaketini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sundu.

"HASRETLE BEKLENEN BİR YARIŞTI"
Ödül töreninin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan jokey Özcan Yıldırım, "Duygularım tarif edilmez. Çok mutluyum. Bu atmosferde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen kupayı kazanmak... Benim için hasretle beklenen bir yarıştı. 20 yıllık mesleğimde her sene bekliyordum. Çok yaklaşmıştım. Bugüne kısmetmiş. Çok gururluyum." ifadelerini kullandı.

EMRAH KARAMAZI: DOYA DOYA KEYFİNİ SÜRECEĞİM
Yaşadığı mutluluğu dile getiren at sahibi Emrah Karamazı ise, "20 yıldır bunun hayalini kuruyoruz. Bunun için koşuyoruz. Bugün nasip oldu. Apayrı bir sevinç ve mutluluk. Doya doya keyfini süreceğim." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...