7 metrelik balkonda maraton koştu

Corona virüs nedeniyle insanların evden çıkmadığı Fransa’da bir sporcu evindeki 7 metrelik balkonda 42 kilometrelik maraton koştu. Yaklaşık 7 saat boyunca koşan Nochomovitz maratonu sağlık çalışanları için bitirdiğini açıkladı.

NTV Spor 23.03.2020 - 15:09

Çin’de başlayan virüs salgını nedeniyle insanlar evlerinden çıkmayarak sosyal mesafelerini korumaya çalışıyor.

Şimdiye kadar 16 binden fazla vakanın tespit edildiği ve 650’den fazla insanın hayatını kaybettiği Fransa’da Elisha Nochomovitz adında bir erkek maraton koşusu gerçekleştirdi.

Nochomovitz’in koşusunu ilginç kılan şey ise 32 yaşındaki spor tutkunu maratonu evinin 7 metre uzunluğundaki balkonunda yapmış olmadı.

6 SAAT 48 DAKİKA KOŞTU
6 saat 48 dakika boyunca aralıksız koşan Nochomovitz 42 kilometrelik maraton parkurunu tamamladı. Elisha Nochomovitz maratonu sağlık çalışanları için koştuğunu söyledi.

Sürekli döndüğü için bulantı zorluğu çektiğini ifade eden Nochomovitz, “Komşuların ayak seslerimden rahatsız olmasından korktum” ifadelerini kullandı.

Corona virüs salgını nedeniyle Fransa’da yetkililer insanlardan evden çıkmamalarını istiyor. Sosyal izolasyonun önemine atıfta bulunan yetkililer spor amaçlı insanların dışarı çıkabileceğini söylemişti. Ancak ülkede spor nedeniyle sürekli insanların dışarıda olduğu ve sokakların yeniden kalabalıklaştığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...