Altın madalyalı yüzücü Klete Keller'e Kongre baskını için 7 suçlama

Amerika Birleşik Devletleri için üç farklı Olimpiyatta yarışan yüzücü Klete Keller, 6 Ocak'ta Kongre Binası'nda meydana gelen olaylar nedeniyle 7 maddeyle suçlanıyor.

NTV Spor 12.02.2021 - 12:23

Hem Amerika Birleşik Devletleri'nin hem dünyanın gündemine oturan Kongre baskınının yankıları devam ediyor.

Eski olimpik yüzücü Klete Keller'ın da ABD Kongresini basan Trump destekçileri arasında olduğu belirtiliyor.

Çeşitli federal suçlamalarla karşı karşıya kalan Keller'e hukuka aykırı bir şekilde kısıtlı bir alana girmek, resmi hükümet işlerine müdahale etmek, kongre oturumunu bozmak için düzensiz davranışlarda bulunmak ve bir sivil kargaşa sırasında kolluk kuvvetlerine müdahale etmek de dahil olmak üzere yedi suçlama yöneltildi.

FBI başlangıçta Keller aleyhine üç suçlamada bulundu ancak Washington Post'a göre savcılar büyük jüriden daha ciddi suçlamalar gerekip gerekmediğini değerlendirmesini istedi. Habere göre, büyük jüri ek olarak dört suçlama daha belirtirken, Keller yaklaşık 30 yıl hapis cezası ile karşı karşıya.

BOYUYLA ÖNE ÇIKTI
Sosyal medyada paylaşılan videolarda Klete Keller'ın Kongre binasında olduğu görülüyor. 38 yaşındaki Keller 1.98'lik boyuyla birçok videoda öne çıkıyor. Keller'ın ayrıca üzerinde ABD Olimpiyat Takımı'nın ceketi de bulunuyor.

İşgal sırasında biri polis toplamda beş kişi hayatını kaybetti. İşgal sonrası 160 davanın açıldığı aktarıldı.

Sayfa Yükleniyor...