Anne Bolt'un bir dileği var

Dünya tarihinin en önemli sprinteri Usain Bolt'un annesi Jennifer Bolt, oğlunun yarışları sonrası gözyaşlarını tutamadığını söyledi. Anne Bolt'un en büyük dileği ise oğlu Usain'ın mürvetini görmek.

NTV Spor 18.08.2016 - 16:18 | Son Güncelleme: 18.08.2016 - 17:53

Usain Bolt'un annesi Jennifer Bolt, rekortmen oğlunun çocukluğuna dair önemli anıları gün yüzüne çıkardı.  

Anne Bolt, dünya tarihinin kameraları seven şampiyonlarından biri olan ve izleyicilere her platformda güzel şovlar sunan oğlu Usain'in küçük yaşlarda böyle olmadığını dile getirdi.

Ülkesinde düzenlenen ve genç Bolt'un katıldığı ilk önemli organizasyon olan dünya gençler şampiyonası öncesi oğlunun kendini hissettmediğini ve kalabalığın önüne çıkmak istemediğini dile getiren anne Bolt, yaptığı konuşma ile oğlunu piste döndürdüğünü dile getirdi.

Jennnifer Bolt, "Oğlum kazanma baskısı hissediyordu ve kalabalığın önüne çıkmak istemiyordu. Çok duygusaldı ve göz yaşlarını tutamıyordu. Onunla konuştum. Onu izleyeceğimi ve yarış boyunca onun için dua edeceğimi söyledim. Sonra yarışa çıktı. Giderek hızlanmaya başladı ve tribünler onun ismini bağırdı. Sanırım bu konuşma ve tezahüratlar onu tamamen motive etti" diye konuştu.

Bolt o gün 200 metrede birinci oldu ve henüz 15 yaşındayken dünyanın en genç gençler şampiyonu unvanını elde etti.

Oğlunun insanlar tarafından sevilmesinden gurur duyduğunu dile getiren anne Bolt, "Bazen mutluluktan ağlıyorum" ifadesini kullandı.

En büyük isteğinin atletizm efsanesi oğlunun evlenip bir aile kurması olduğunu dile getiren anne Bolt, "Onunla daha önce birçok kez konuştuk. Bir aile kurmak istiyor. Ben de evlenip aile kurmasını istiyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...