"Askerimize olan selamımızla çok büyük bir güç ve moral kazandık"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında milli sporcuların selam vererek askerlere olan desteğinin, büyük bir güç ve moral kazandırdığını söyledi.

NTV Spor 20.11.2019 - 17:05

Çanakkale'nin Biga ilçesinde Ticaret Borsası Hizmet Binası ve Zahireciler Sitesi'nin temel atma töreninde konuşan Kasapoğlu, eşsiz bir coğrafya olarak nitelendirdiği Çanakkale ve Biga'nın her zaman zihninde ve gündeminde olduğu belirtti.

Türkiye'nin son 17 yılda önemli atılımlar gerçekleştirdiğini vurgulayan Kasapoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde son 17 yılda ülkemizin sanayiden tarıma, sağlığa, ekonomiden spora kadar her alanda geldiği nokta hepimizin malumu. İnşallah hem sahada hem de masada kazanan ülke olma konumumuzu ve bu şanlı bayrağı ilelebet dalgalandırmak için tıpkı bugüne kadar olduğu gibi yarının yöneticileri olan gençlerimizi de yarınlara daha güçlü ve donanımlı hazırlamak için tüm imkanları seferber edeceğiz." dedi.

Ülke genelinde sporla ilgili çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, gerek futbolda milli takımın gerekse diğer branşlarda sporcuların başarılarıyla gururlandıklarını dile getirdi.

Çanakkale ve Biga'dan da nice şampiyonlar çıkacağına inandığını anlatan Kasapoğlu, tesisleşmeyle bunu başarmalarının mümkün olduğunu ifade etti.

Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde sporcularımızın askerlerimize olan desteğini, o nazif selamının onları ciddi anlamda empatiyle muhabbetle kucaklamaları apayrı bir yer oluşturdu. Bu anlamda askerimize olan selamımız ile çok daha büyük bir gücü ve morali kazandık. Ne askerimizin bölgeyi teröristlerden temizlemesine ne de sporcularımızın başarısına giden yolda hiçbir gücün, hiçbir ulusun durduramayacağını, engelleyemeyeceğini de tüm dünyaya Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde öncülüğünde ispat ettik. İnşallah bundan sonraki süreçte de bir ve beraber olarak yarınlara daha güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...