Atletizm Şampiyonası'nda 8.gün tamamlandı

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda artık son güne girildi. Usain Bolt'un 200 metrede şampiyon olduğu 8. günün bir diğer yıldızı, Etiyopyalı meseret Defar'dı. Defar, 5 bin metrede şampiyonluk unvanını korudu. Kadınlar 100 metre engellide ise Olimpiyat şampiyonu Sally Pearson, Amerikalı Brianna Rollins'e geçilmekten kurtulamadı.

NTV Spor 18.08.2013 - 01:22

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda artık son güne girildi. Usain Bolt'un 200 metrede şampiyon olduğu 8. günün bir diğer yıldızı, Etiyopyalı meseret Defar'dı. Defar, 5 bin metrede şampiyonluk unvanını korudu. Kadınlar 100 metre engellide ise Olimpiyat şampiyonu Sally Pearson, Amerikalı Brianna Rollins'e geçilmekten kurtulamadı.

Kadınlar 100 metre engelli finalinde şampiyon, 12.44'lük etkileyici derecesiyle Amerikalı Brianna Collins oldu. Olimpiyat şampiyonu Sally Pearson, 12.50'lik derecesiyle 2. sırayı aldı. Bronz madalya ise Britanyalı Tiffany Porter'a gitti.
 
Kadınlar 4x400 metre bayrak yarışını, ev sahibi Rusya, Amerika Birleşik Devletleri'nin önünde ilk sırada tamamladı. Üçüncü sırayı ise Britanya aldı.

Erkekler maratonda mutlu sona ulaşan isim, son bölümde yaptığı atakla, Ugandalı olimpiyat şampiyonu Stephen Kiprotich oldu. 2005'teki dünya şampiyonasından bu yana ilk kez, ilk 3'te Kenya-lı bir maratoncu yer almadı.

Kadınlar 5 bin metrede, Etiyopyalı Meseret Defar, 6 yıl aradan sonra bir kez daha dünya şampiyonu olmayı başardı. Defar'ı, Kenyalı Mercy Cherono ve bir başka Etiyopyalı Almaz Ayana takip etti.
Kadınlar yüksek atlama finali, 2.03'ü geçen Rus Svetlana Shkolina'nın zaferi ile sonuçlandı. 2 metreyle Amerikalı Brigetta Barrett gümüş madalya aldı. Olimpiyat şampiyonu Anna Çiçerova ise Ruth Beitia ile birlikte bronz madalyayı paylaştı.

 

Sayfa Yükleniyor...