Avustralya Açık'a ilgi düşük

17 Ocak'ta başlayacak Avustralya Açık'ta, vakalardaki hızlı artış sebebiyle seyirci sayısında düşüş yaşandığı belirtildi.

NTV Spor 14.01.2022 - 09:56
Son Güncelleme: 14.01.2022 - 10:18
Avustralya Açık'a ilgi düşük

Avustralya'nın Melbourne kentinde tek kadın ve tek erkeklerde yüzlerce tenisçinin ana tabloya girmek için yaklaşık bir haftadır mücadele verdiği kortlardaki seyirci sayısının yok denecek kadar az olduğu görülüyor.

Günlük Covid-19 vaka sayılarının 100 binin üzerinde seyrettiği Avustralya'da her yıl eleme turlarında bile rekor sevilere ulaşan seyirci sayısının yerine bu sene hem kortlarda hem de turnuvanın yapıldığı tesislerde sessizlik hakim.

Covid-19 öncesindeki yıllarda gerek kortlarda gerekse açık alanlarda aileleriyle etkinliklere katılan on binlerce seyircinin yerine artık oyuncular, antrenörler, hakemler, top toplayıcı çocuklar, basın mensupları, güvenlik görevlileri ve diğer çalışanlar var.

HABERLERİ

Sezonun ilk turnuvası Avustralya Açık'ta ana tablo maçlarının başlamasına 3 gün kala Victoria Eyalet Hükümeti, dün yaptığı açıklamada, Covid-19 tedbirleri kapsamında biletlerin sadece yarısının satılacağını duyurdu. Halihazırda ne kadar bilet satıldığını açıklamayan ancak satışların yüzde 50'nin altında olduğuna dikkati çeken eyalet hükümeti, ana tablo maçlarının da alışılmışın dışında az seyirciyle yapılacağını resmileştirdi.

Sayfa Yükleniyor...