'B' numunesi de pozitif çıktı!

Amerika Anti Doping Ajansı eski dünya şampiyonu Tyson Gay'in mayıs ayında alınan B numunesinin de pozitif çıktığını açıkladı. Böylece ünlü sprinterin doping yaptığı teğit edilmiş oldu.

NTV Spor 27.07.2013 - 16:20

Mayıs ayında müsabaka dışında alınan A numunesi pozitif çıkan  Tyson Gay'in B numunesi de, ünlü atletin yasak madde kullandığını doğruladı. 

Amerika Anti Doping Ajansı ayrıca Gay'in haziran ayındaki Amerika Şampiyonası'nda da dopingli çıktığını açıkladı. İki hafta önce yasak madde kullandığının ortaya çıkmasının ardından "Ben her zaman dopingden uzak bir atlet oldum. Hata yaptım ve birine güvendim" demişti.

9.69 ile 100 mtere tarihinin en iyi ikinci derecesini Yohan Blake ile paylaşan Gay, önümüzdeki  ay Moskova'da yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Bolt'un en büyük rakibi olarak görülürken şampiyonadan çekilmek zorunda kaldı.

İlk kez dopingli çıkan 30 yaşındaki Tyson Gay, standart prosedüre göre 2 yıl men cezasıyla karşı karşıya.  Çok kısa aralıklarla yapılan iki değişik testte dopinge rastlanması  ünlü atletin güvendiği birinin bilmeden  kendisine yasak verdiği tezini doğrulayacak mı, yoksa daha ağır bir ceza  almasına mı yol açacak merak konusu.

Sayfa Yükleniyor...