Burn Kiteboard sona erdi!

İstanbul'da düzenlenen Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası sona erdi.

NTV Spor 24.08.2014 - 15:28

Her yıl dünyanın farklı bir ülkesinde gerçekleştirilen ve dünya sıralamasında en yüksek puan getirisine sahip olan Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası, Burc Gümüşdere Plajı'nda düzenlendi.
     
Beş kıta ve 35 ülkeden 120 sporcunun mücadele ettiği şampiyona, 17 Ağustos Pazar günü İstanbul Boğazı parkurunda yapılan Kite Bosphorus Cup ile başladı. Altı gün süren şampiyona sonrasında dereceye giren kadın ve erkek sporculara toplam 35 bin ABD Doları tutarında para ödülü dağıtıldı.
     
Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası'nda kürsüye çıkan sporcular şöyle:
           
KADINLAR:
1- Steph Bridge (İngiltere)
     
2- Elena Kalinina (Rusya)
     
3- Erika Heineken (ABD)
     
ERKEKLER:
1- Maxime Nocher (Fransa)
     
2- Ricardo Andrea Leccese (Kolombiya)
     
3- Oliver Bridge (İngiltere)

Gün boyu sponsor markaların etkinlikleriyle renklenen BURC Beach'te şampiyonanın kapanış partisi Maximum Kart sponsorluğunda gerçekleşti. Dünyanın en popüler tech house müzik DJ ikilisi PLEASUREKRAFT Performansı, kalabalık bir katılımla izlendi.

Playmaker ve IKA tarafından düzenlenen organizasyonda; BURN, Maximum Kart, O'neill, Oakley, MACFit, NTV Spor, Power FM, GQ Türkiye, Canon, Burc Beach, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği, Dailymotion Plus, Wall, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu'nun destekleri bulunuyor.

Rüzgar sörfünü andıran, ancak yelken yerine “kite” adı verilen, uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan “kiteboard”, en yeni ve görsel olarak da son yılların en çekici su sporu olma özelliğini taşımasının yanı sıra olimpik bir sınıf olması açısından da önem taşımaktadır.

 

Sayfa Yükleniyor...