Bursa'da Dünya Kupası heyecanı!

Uluslararası Bilardo Federasyonu ve Türkiye Bilardo Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programlarında yer alan 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'nın ilk etabı Bursa'da başladı.

NTV Spor

01.02.2016 - 14:38

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki turnuva, Bursa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapılıyor.

Türkiye'nin yanı sıra İsveç, İspanya, Portekiz, Fransa, Hollanda, Belçika, İtalya, Almanya, Avusturya, Yunanistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Mısır, Güney Kore, Vietnam, Japonya, Ekvador ve ABD'den 149 sporcunun katıldığı turnuva 7 Şubat'ta sona erecek.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kupa kapsamında yıl içinde planlanan 6 etaptan ilkinin Bursa'nın ev sahipliğinde başladığını söyledi.

Dünya bilardocularını Bursa'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Ercan, "Türkiye bu turnuvada oldukça iddialı. Dünya Kupası'nı alabilecek en az 7-8 oyuncumuz var'' dedi.

Ercan, geçen yıl kupanın 5. etabının İstanbul'da yapıldığını hatırlattı.

Türk sporculardan Murat Naci Çoklu'nun, İstanbul'daki etapta birinci olduğunu dile getiren Ercan, şöyle konuştu:

"Ülkemizde bir şampiyonluk daha yaşamak istiyoruz. Dünyanın bütün önemli bilardocuları burada. Herkes için zor bir turnuva olacak. Çok eğlenceli ve zevkli geçecek bir bilardo şöleni yaşayacağız. 7 gün devam edecek. Cuma gününe kadar ön eleme turları oynanacak. Yani ana turnuva cuma günü başlıyor. 149 kişiden ilk 32'ye giren sporcular cuma günü yarışacak. Cumartesi ve pazar günü yapılacak yarı final ve final müsabakalarıyla turnuva bitecek."

 

Sayfa Yükleniyor...