Can Tolon zirveye yerleşti!

Lassa V1 Challenge'ta sezonun 5. yarışı için pilotlar Körfez Pisti’nde buluştu. Günün ilk yarışını kazanıp 2. yarışta 3. olan Can Tolon sezonun son yarışı öncesi genel klasmanda ilk sırada yer aldı.

NTV Spor

18.10.2015 - 22:49

Lassa V1 Challenge'ta  sezonun 5. yarışı Körfez Pisti'nde büyük heyecan yaşattı. Sıralama turları sonrasında pol pozisyonu Ayhancan Güven kazanırken Can Tolon yarışa 2. sırada başladı. Genel klasman lideri Yağız Avcı ise sıralama turları sonrasnda 7. sırada kaldı. Yarışın başlamasıyla beraber Can Tolon ve Ayhancan Güven arasında liderlik mücadelesi yaşandı. Ayhancan Güven, Can Tolon'u geçmeye çalışırken bir anda kendini pistin dışında buldu ve arka sıralara düştü. Ayhancan Güven'in gerilere düşmesiyle rahatlayan Can Tolon ilk yarışı kazanırken yarışa 9. sırada başlayan Kadir Akça 2., Ali Türkkan ise 3. oldu.

Günün ikinci yarışına sıralama turlarının tersi sıralamayla başlanıldı. Buna göre Ayhancan Güven 12. sırada Can Tolon ise 11. sırada start aldı, pol pozisyonundaysa Burak Ertem yer aldı. İyi start alan Dağhan Ünlüdoğan ve Koray Muratoğlu ilk iki sıraya yükselirken üst üste rakiplerini geride bırakan Yağız Avcı yaşadığı teknik arıza sonrası yarışı tamamlayamadı. Can Tolon ve Ayhancan Güven sırayla rakiplerini geride bırakarak 2. ve 3. sıraya kadar yükseldi. Koray Muratoğlu'nun arkasına gelen ikili Muratoğlu'nu da geçerek ilk iki sıraya yükseldi. Sonrasında Ayhancan Güven'in Can Tolon üstünde baskısı başladı ve genç pilot yaptığı atakla rakibini geride bıraktı ve yarışı kazandı. Daha sonra Kadir Akça'ya da geçilen Can Tolon ise 3. oldu.

Toplamda günü ilk sırada tamamlayan Can Tolon sezonun son yarışı Adana'ya genel klasman lideri olarak gitmeye hak kazandı.

Sayfa Yükleniyor...