CAS'dan Campbell-Brown'a iyi haber

CAS, Veronica Campbell-Brown'un doping vakasıyla ilgili uzun bir rapor yayımladı. CAS, Campbell-Brown'ın suçsuz bulunmasını doping örneklerinin standartlara uygun şekilde muhafaza edilmemesine bağladı.

NTV Spor 16.04.2014 - 16:12

CAS, Jamaika Atletizm Federasyonu'nu sert bir dille eleştirdi. CAS, 3 olimpiyat şampiyonluğu bulunan Veronica Campbell-Brown'un doping yapmakla suçlandığı süreçle ilgili 58 sayfalık bir rapor yayımladı.

Geçen yıl mayıs ayında doping testi pozitif çıkan atlet, Jamaika Atletizm Birliği tarafından yarışmalardan men edilmişti. Jamaika Atletizm Birliği Disiplin Kurulu, Brown'ın dosyasını yeniden incelemiş ve sporcunun aldığı maddenin performans artırmaya yardımcı olmadığı hükmüne varmıştı.

Bunun üzerine Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, Campbell-Brown'un ceza alması için CAS'a başvuru yaptı. Ancak CAS da Campbell-Brown'un suçsuz olduğu hükmüne vardı. CAS yayımladığı raporda, Jamaika Atletizm Federasyonu'nun Veronica Campbell-Brown'dan aldığı numuneleri küresel anti-doping standardartlarına uygun şekilde muhafaza etmediği belirtildi. CAS, ünlü atletin suçsuz bulunmasında idrar örneklerinin kirlenmesinin rol oynadığını açıkladı.

Jamaika Atletizm Federasyonu'nun çok büyük bir hata yaptığının altını çizen CAS, bu hatanın federasyonun doping konusundaki güvenilirliğine leke sürdüğünü savundu.

Sayfa Yükleniyor...