Demus fırtınası

Berlin'de yapılacak Dünya Şampiyonasına sayılı haftalar kala, atletler Monaco Grand Prix'inde buluştu. NTV Spor’dan canlı yayınlanan Grand Prix'ye bayanlar 400 metre engellide yarışan Birleşik Amerikalı  Lashinda Demus damga vurdu.

NTV Spor 19.11.2008 - 13:46

Monaco'da gecenin yıldızı ABD'li Lashinda Demus oldu. Bayanlar 400 metre engelliyi Demus 52.63 ile kazanırken sadece bu yılın en iyi derecesini yapmakla kalmadı aynı zamanda tüm zamanların da en iyi 4.zamanına imza attı. Bu yıl girdiği hiç bir 400 metre engelli yarışını kaybetmeyen Demus, Berlin öncesi en büyük favori olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bayanlar yüksek atlamada bu sezonun en formda iki ismi Blanka Vlasic ve Ariane Friedrich mücadelesi yaşandı. İki atlet de 2.01'i 2.hakkında geçerken Hırvat Vlasic 2,03'ü de 2 hakkında geçmeyi başardı. Alman Friedrich ise bu yüksekliğie 3. hakkında ulaştı ve 2. sırada kaldı. 2.05'i iki atlet de geçemeyince Berlin öncesinde Blanka Vlasic en önemli rakibini yenmiş oldu.

Erkekler 400 metre engellide Olimpiyatın 3 madalyalı Birleşik Amerikalıları Kerron Clement, Bershawn Jackson ve Angelo Taylor ile sezonun flaş ismi Isa Philips karşı karşıya geldi. Ancak  yarışı kazanan sürpriz bir isim, Güney Afrikalı Van Zyl oldu. Van Zyl aynı zamanda 47.94 ile bu yılın en iyi derecesini de sahip oldu.

Gecenin bir diğer sürprizi bayanlar 800 metrede geldi. Amerika Birleşik Devletlerinden Maggie Wessey kariyerinin en iyi derecesini yaparak sezonun da en iyi derecesine imza attı ve önemli rakiplerinin önünde zafere ulaştı.

Sayfa Yükleniyor...