Anthony Joshua - Wladimir Klitschko maçına doğru

Anthony Joshua ile Wladimir Klitschko’yu karşı karşıya getirecek unvan maçı için geri sayım sürüyor. 2 boksör, Wembley Stadının ev sahipliği yapacağı maç öncesi, son antrenmanlarını basına açtı.

NTV Spor 27.04.2017 - 11:43
Getty Images

Anthony Joshua ile Wladimir Klitschko, IBF ve WBA şampiyonluk kemerleri için, Wembley Stadında karşı karşıya gelecek. Tüm biletleri satılan maçı 90 bin kişi yerinde izleyecek. Unvan maçı öncesi 2 boksör, tanıtım etkinlikleri kapsamında son antrenmanlarını basına ve halka açtı.

Klitschko’nun, antrenman sırasında uzun süre eldivenleri ile uğraşması tepkileri beraberinde getirdi. Zira Joshua bu nedenle, antrenmana 30 dakika gecikmeyle çıkabildi. Klitschko, kasıtlı olarak böyle davranıp davranmadığı sorusuna; "Bu bir akıl oyunu değil. Ben sadece dövüşmek için buradayım" yanıtını verdi.

Wladimir Klitschko, 11 yıllık yenilmezlik unvanını, Tyson Fury karşısında kaybetmişti. 41 yaşındaki Ukraynalı boksör, kariyeri boyunca çıktığı 64 maçın 53’ünü nakavtla kazanırken, 4 yenilgi aldı. Halen IBF şampiyonluk kemerini elinde tutan Anthony Joshua ise 2012'de Londra Olimpiyat Oyunlarında altın madalya aldıktan sonra profesyonel olmuştu. Joshua bugüne dek yaptığı 17 maçın tamamını nakavt ile kazandı.

Sayfa Yükleniyor...