Michael Schumacher'in hayatı film oluyor

Formula 1'in efsane pilotu Michael Schumacher'in kariyerini anlatan bir belgesel film yakında gösterime çıkacak.

NTV Spor 12.05.2019 - 14:59 | Son Güncelleme: 12.05.2019 - 16:29

2013 yılında kayak yaparken geçirdiği kaza sonrası başından yaralanan ve o günden bu yana yaşam mücadelesi veren 50 yaşındaki efsane F1 pilotu Michael Schumacher'in hayatı film oluyor.

Alman film yapımcıları Michael Wech ve Bruno Kammertons tarafından çekilen belgeselin ismi "Schumacher" olacak. Belgesel, Michael’in babası Rolf Schumacher, eşi Corinna Schumacher, çocukları Gina ve Mick Schumacher ve kariyerindeki birçok kilit ismin röportajları ile beraber daha önce hiç görülmemiş arşiv görüntüleri sunacak.

Yapımcı Seikel konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu yıl Michael Schumacher için, Ocak ayındaki 50. doğum günü ve Kasım ayındaki ilk dünya şampiyonluğunu kazanmasının 25. yıl dönümü olmasıyla önemli bir yıl. Michael Schumacher’in ailesinin ve menajerlik ekibinin güven verici iş birliğine sahip olmaktan dolayı çok mutluyuz, onların destekleri olmadan bu film mümkün olmazdı.” dedi.  

Schumacher’in menajerlik ekibinden Sabine Kehm ise ailenin bu projenin tamamen arkasında olduğunu belirterek; “Michael’in üstün kariyeri, sahip olduğu yedi dünya şampiyonluğundan ilkine ulaşmasının 25. yıl dönümünde kutlanmayı hak ediyor. Bu filmin azimli ve hassas profesyonellerin ellerinde olmasından mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

"Schumacher" belgeseli, Cannes Film Festivali’nde görücüye çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...