Ekrem Öztürk bronz madalya kazandı

Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 55 kiloda Ekrem Öztürk, bronz madalya kazandı.

NTV Spor 26.10.2018 - 19:33 | Son Güncelleme: 26.10.2018 - 20:02

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Papp Laszlo Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda Ekrem Öztürk, grekoromen stil 55 kilo bronz madalya mücadelesinde Ermeni Norayr Hakhoyan ile karşılaştı.

Rakibini 4-0 yenen milli güreşçi, bronz madalya elde etti.

Birinci turda ABD'li Samuel Paul Hazewinkel'i 8-0, çeyrek finalde Özbek İlkham Bakhramov'u 7-0 mağlup eden Ekrem Öztürk, yarı finalde Kırgız Zholaman Sharshenbekov'a 9-0 yenilmişti.

Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 55 kiloda bronz madalya kazanan Ekrem Öztürk, "Önümüzdeki yıl daha iyi çalışıp şampiyon olmak istiyorum." dedi.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Papp Laszlo Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda, grekoromen stil 55 kiloda bronz madalya kazanan Ekrem Öztürk, karşılaşmanın ardından AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Milli güreşçi, "Dünya Şampiyonası'na çok iyi hazırlandık. Şampiyon olmak istiyordum ama olmadı, nasip değilmiş. Önümüzdeki yıl daha iyi çalışıp şampiyon olmak istiyorum. İnşallah 2020 Tokyo Olimpiyatları'na da katılmak için daha iyi hazırlanacağım." diye konuştu.


Sayfa Yükleniyor...