Ennis-Hill ve Vlasic Moskova'da yok!

Kadınlar atletizm dünyasının önemli isimleri son olimpiyat ve 2009 dünya heptatlon şampiyonu Jessica Ennis-Hill ile son olimpiyat ve dünya ikincisi Blanka Vlasic, 2013 Moskova Dünya Atletizm Şampiyonası'ndan çekildiler.

NTV Spor 31.07.2013 - 18:28

Jessica Ennis-Hill ve Blanka Vlasic, 2013 Moskova Dünya Atletizm Şampiyonası'nda yer alamayacak.

Büyük Britanya Atletizm Federasyonunun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Güney Kore'nin Daegu kentinde 2011 yılında düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan 27 yaşındaki atlet, 10-18 Ağustos tarihlerinde Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılacak 14. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda piste çıkamayacak.
     
Ennis-Hill'in antrenörü Toni Minichiello, senenin başından beri aşil tendonu ve topuğunda acı hisseden sporcusunun, iki haftadır kendisini denediğini ancak rekabet edecek düzeye gelmesi için zamana ihtiyacı olduğunu belirterek, 2014 salon sezonuna yetiştirmeyi planladıklarını kaydetti.
     
Kadınlar yüksek atlamada 2,08 metreyle tüm zamanların en iyi ikinci derecesinin sahibi Hırvat Vlasic ise resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, ayağındaki sakatlığına rağmen bu sezon 2 metreyi atlamayı başarmasının umut verici olduğunu fakat Moskova'da mücadele edemeyeceğini bildirdi.
     

Sayfa Yükleniyor...