Ercümen'den bir rekor daha!

Şahika Ercümen, Kaş'ta düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası'nda paletli sabit ağırlık ip destekli dalış kategorisinde 72 metre ile yeni rekora imza attı.

NTV Spor 21.08.2015 - 12:33

Antalya'nın Kaş ilçesi ilk kez, Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya 7'si kadın 22 sporcu katıldı. Şampiyonada yarışan, rekortmen Şahika Ercümen yeni rekora imza attı.

Dalış sporunun önemli merkezlerinden biri olan Kaş'ın Hidayet koyunda gerçekleşen şampiyona iki gün sürüyor. Serbest dalış paletli sabit ağırlık ve Küp apnea dallarında yapılan şampiyonada 26 hakem görev aldı.

Biri sporcuların diğeri hakemlerin bulunduğu iki tekne saat 07:30'da Kaş Liman'ından hareket etti. Sporcuların hazırlıklarının ardından şampiyona başladı. Ilk dalışı 73 metre ile Can Mehmet Arıkök gerçekleştirdi. Arıkök daha önce bu tür şampiyonalara katılmak için yurtdışına gitmek zorunda kaldıklarını söyledi. Ardından, daha önce bir çok rekora imza atan Şahika Ercümen 72 metre ile yarıştı. Ercümen serbest dalış paletli sabit ağırlıkta daha önce 70 metre olan mesafesini 72 metreye çıkardı ve bir rekor daha kırdı.

Ercümen, 10 Eylül'de Kaş'ta şehitler için yeni bir rekor denemesi yapacağını söyledi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Spor Koordinatörü İrfan Kara, Türkiye'de ilk kez düzenlenen şampiyona ile, aynı zamanda milli takıma seçilecek sporcuların da belirleneceğini belirtti. Kara, 26 sporcunun katılımı ile düzenlenen şampiyonanın, dalış sporu için öneminin büyük olduğunu kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...