"Evde kal, hareketsiz kalma" çağrısı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgınına karşı başlatılan 'Evde Kal' çağrısına Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak destek verdiklerini Sosyal Medya Hesaplar’ında paylaştığı film ile duyurdu. Bakan Kasapoğlu, yayınladığı film ile birlikte Gençlik ve Spor bakanlığınca hayata geçirilecek “Platformu”da müjdeledi.

NTV Spor

30.03.2020 - 20:19 | Son Güncelleme: 30.03.2020 - 20:25

Türkiye’de Kovid-19 salgınını önleme mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla başlayan “Evde Kal” kampanyasına destek devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Her fırsatta yapılan ‘’Evde Kal’’ çağrısına “#EvdeKalHareketsizKalma” çağrısıyla destek verdi.

Bakan Kasapoğlu sosyal medyadan paylaştığı filmde “Virüsten korunmanın yolu evde kalmaktan, evde kaldığımız süreçte iyi hissetmenin yolu da hareket etmekten geçiyor.” mesajını verdi.

Dünya şampiyonu sporcularımızın yanı sıra Acun Ilıcalı, Cüneyt Çakır, Rıdvan Dilmen, Hakan Çelik gibi isimlerin ve sanatçıların destek verdiği film, Evde kaldığımız izolasyon sürecinde esenliğimizi korumak adına fiziksel hareketliliğimizi kaybetmememiz gerektiği mesajını veriyor.

“Bu filmin yapım sürecinde hiçbir birey evden çıkmak zorunda kalmamıştır” mesajı ile başlayan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da yer aldığı filmde, fiziksel aktivitenin fizyolojik ve psikolojik olumlu etkilerine dikkat çekilirken diğer yandan egzersiz esnasında dikkat edilecek noktalar hakkında da önemli bilgiler veriliyor. Bakan Kasapoğlu’nun filmi yayınladığı ve platformu müjdelediği gönderisi kısa süre içinde sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Sayfa Yükleniyor...