Fransa Açık'ta iptal ihtimali

Fransa Açık Tenis Turnuvası bu yıl düzenlememe tehlikesiyle karşı karşıya... Nedeni ise ülkenin üçüncü kez karantina kararı alması...

NTV Spor 02.04.2021 - 22:52

Tenisin en büyük turnuvalarından Fransa Açık bu yıl düzenlenmeme tehlikesiyle karşı karşıya... Corona virüs karantinası iki aydan fazla sürerse 24 Mayıs'ta başlaması planlanan turnuva iptal edilecek.

Fransa Tenis Federasyonu Başkanı Gilles Moretton turnuvanın belirlendiği tarihte oynanmasını beklediklerini söylerken, ülkedeki virüs krizinin kendilerini endişelendirdiğini vurguladı. Independent gazetesine bir röportaj veren Moretton, "Şu anda planlandığı tarihte düzenlenmesini bekliyoruz. Ancak iki aylık karantinayı konuşursak, ekstra yaptırımlar alabiliriz. En kötü senaryo ise turnuvanın ertelenmesi; ancak şu anda onu düşünmük bile istemiyorum" diye konuştu.

Turnuva için yetkililerin bazı opsiyonlar üzerinde çalıştığını kaydeden Moretton, bunların kısıtlı sayıda seyirci veya turnuvanın seyircisiz oynanması olduğunu belirtti. Organizatörlerin oyuncularla yakın iletişimde olduğunu belirten Moretton, "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Roland Garros 2021 için bir çok opsiyon üzerinde çalışıyoruz. Turnuvanın yüzde yüz seyircili oynanması bir hayal. Kapalı kapılar ardından turnuvaya başlanabilir. Veya az sayıda taraftar maçları izleyebilir. Tüm opsiyonlara hazırız" ifadelerini kullandı.

Geçen yıl Covid 19'dan etkilenen Fransa Açık, Eylül ayına ertelenmiş ve günde en fazla bin seyirci maçları takip edebilmişti.

Sayfa Yükleniyor...